Messi, Lewandowski i Krychowiak nawijają po śląsku, ale i tak najlepszy Ronaldo. "Śnieg na mnie leci, jak kożdy"

Musicie coś zobaczyć, zanim stopnieją cołkie śniegi. "Ronaldo, ty lubisz śnieg?". "No lekko, że lubia. Bo on na mnie leci. Jak kożdy". Ronaldo, Messi i Krychowiak opowiadają o zimie, po śląsku, a autor tej brawurowej produkcji powinien dostać angaż w dubbingu jakiejś popularnej kreskówki.

Cristiano ronaldo po slasku
Dubbing po naszymu. Kojarzycie kanał na YouTubie? Miejscami piękna to rzecz, zabawna, miejscami totalnie absurdalna, do tego po śląsku. Podkładanie śląskich głosów pod znane postacie to najczęściej samograj, śmieszy bardziej goroli, wiadomo. Ale ostatnia produkcja o zimie, która "zaskoczyła grobowców" to jest po prostu dzieło kompletne. Musicie zobaczyć.

A więc jest zima, śnieg i "antypoślizgowe gardiny". Występują: Messi, Ronaldo, Krychowiak, Lewandowski. Na deser parę migawek z "Gry o tron". Sami oceńcie, co lepsze - jak Messi godo: "Jo nigdy chopie niy ukyjzna" czy sposób, w jaki to wypowiada. Pasuje fenomenalnie do mimiki Leo, który ze śląskim dubbingiem przypomina dowolnego Sebę, synka, z którym kożdy szpiloł fusbal na placu.

Jeszcze lepszy jest Ronaldo - typowy "Ardian", zwany na placu Adikiem, który pewnym siebie głosem oznajmia, że śnieg lub, bo on na niego leci. "Jak kożdy" - przytomnie stwierdza Cristiano. Krychowiak z kolei to już znak markowy tego kanału. Ta mina, to zacięcie, ta nawijka... "Ślizgawica, śliwowica. Różne wypadki takie takie. Na drzewach koty, wróble paczące, oczami dziobiące...". Złoto.

Tylko nie zaczynajcie, że stereotyp, bo wystarczy wziąć znaną gębę, podłożyć jej byle co, tylko po śląsku i już wszyscy będą pękać ze śmiechu. Tu mamy autentyczny potencjał aktorski, dubbingowy i komediowy w jednym. Messi w roli Seby, Ronaldo w roli Ardiana. Krychowiak w roli parodii samego siebie.... Czekamy na pierwszą kreskówkę, może nawet po śląsku, do której ktoś zaangażuje szanownego autora "Dubbingu po naszymu". Ten talent nie może się zmarnować.
Zakochana Bana 8

Może Cię zainteresować:

Śląski QUIZ dla dorosłych. Czy potrafisz łonaczyć po śląsku?

Autor: Redakcja

03/07/2023

Marsz Autonomii

Może Cię zainteresować:

Ślunsk, wungiel, kuncert. Nie, tak się nie pisze po śląsku. Ludzie wciąż to robią

Autor: Maciej Poloczek

06/11/2022

Osiedle Nikiszowiec, Katowice

Może Cię zainteresować:

TikTok po śląsku? Język, turystyka, humor. Oto krótki przegląd twórczości z regionu. Co zobaczymy, a czego nie na popularnej platformie

Autor: Roman Balczarek

11/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon