Metropolia zaprasza na spacer. Liczy na pomoc w projektowaniu węzłów przesiadkowych

Metropolia rozpoczyna cykl spacerów dla mieszkańców w rejonie istniejących i przyszłych przystanków kolei metropolitalnej między Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Ich uczestnicy w ankiecie będą mogli przedstawić swoje oczekiwania względem planowanych węzłów przesiadkowych przy stacjach.

PKP PLK
Przebudowa linii 131 Chorzów

Jak przypomina Metropolia, obecnie PKP PLK prowadzi prace na linii kolejowej nr 131 na odcinku od Chorzowa Batorego przez Bytom do Nakła Śląskiego. Trwa także projektowanie odcinka obejmującego przystanki

  • Nakło Śląskie,
  • Tarnowskie Góry Osada Jana,
  • Tarnowskie Góry.
- Jednak wyremontowane tory i nowe perony to nie wszystko. Potrzebujemy wspólnej siatki połączeń autobusowych, tramwajowych i kolejowych, możliwości sprawnej i szybkiej przesiadki z różnych środków transportu oraz komfortowego dojścia do stacji czy przystanku kolejowego – stwierdza w rozesłanej do mediów wiadomości GZM.
Przebieg kolei z Chorzowa do Tarnowskich Gór
Korytarz północno - zachodni kolei metropolitalnej. Mat. GZM

Metropolia liczy, że w zaprojektowaniu takiej właśnie siatki połączeń oraz ułatwiającej podróżowanie infrastruktury pomogą jej sami mieszkańcy – użytkownicy transportu publicznego.

- Wierzymy, że nasza wspólna praca przyniesie pozytywne skutki. Czasem drobna zmiana, na przykład w postaci usunięcia barierek czy niewielkich zmian w organizacji ruchu, może skrócić dojście do stacji czy przystanku o kilka minut – tłumaczy GZM.

Okazją do takiej współpracy ma stać się cykl wspólnych spacerów w okolicy istniejących i przyszłych przystanków kolei metropolitalnej, które odbędą się w 6 miastach i gminach na terenie GZM.

Spotkanie otwierające cykl odbędzie się w środę (12 kwietnia) między godz. 17 a 19 w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (ul. Metalowców 4a). Zainteresowani udziałem w spotkaniu proszeni są o rejestrację poprzez formularz dostępny na stronie GZM, link: metropoliagzm.pl

Bogusław Molecki

Może Cię zainteresować:

Dr Bogusław Molecki: Na terenie Metropolii ludzie nie widzą powodu, by przenieść się z aut do transportu zbiorowego

Autor: Michał Wroński

06/12/2022

Pociąg Kolei Śląskich na stacji Ruda Chebzie

Może Cię zainteresować:

Metropolia dokłada się do inwestycji w Kolei Plus. Zapłaci też za kursowanie pociągów

Autor: Michał Wroński

05/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon