Metropolitalna Wigilia dla Samotnych. Poszukiwani wolontariusze i darczyńcy

Kilka tysięcy osób zasiądzie do wspólnej kolacji podczas Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych w Katowicach. Pomogą ją przygotować kucharze znani z MasterChefa, a darmowy transport dla uczestników zapewni ZTM. Poszukiwani są wciąż wolontariusze i darczyńcy. Do przygotowania kolacji potrzeba m.in. trzech ton karpia, półtora tony buraków oraz kapusty kiszonej, a także 60 tys. pierogów oraz uszek do barszczu.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych

Trwają przygotowania do Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych. W sobotę, 24 grudnia, o godz. 16.00 do wspólnej kolacji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zasiądzie kilka tysięcy osób.

To ogromne przedsięwzięcie. Potrzeba m.in. trzech ton karpia, półtora tony buraków oraz kapusty kiszonej, a także 60 tys. pierogów oraz uszek do barszczu.

- Na naszym Facebooku (Wolne Miejsce - TUTAJ) znajduje lista potrzeb. Szukamy darczyńców, którzy mogą nam przekazać konkretne produkty. Niekoniecznie trzeba jednak kupić i przywieźć tonę karpia. Można przekazać darowiznę na wskazany cel - tłumaczy Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.

Poszukiwani są także fundatorzy drobnych upominków dla uczestników Wigilii.

Szkoła w Giszowcu zaprojektowana przez Niemczyka

Może Cię zainteresować:

Śląskie miasto ogród i szkoła marzeń. Jak wielki Stanisław Niemczyk uratował Giszowiec

Autor: Marcin Zasada

12/04/2023

Pomogą kucharze z MasterChefa

Wielkie gotowanie rozpocznie się w poniedziałek, 19 grudnia. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym będą przygotowywane posiłki dla Katowic oraz innych miast z całej Polski, m.in. Przemyśla i Lublina.

- W przygotowaniu kolacji pomogą nam kucharze znani z programu telewizyjnego MasterChef. Przychodzą do nas nie tylko osoby samotne, ale również ubogie, dla których karp, pierogi czy barszcz to dania niedostępne. Chcemy, żeby najadły się do syta i ze smakiem - zapowiada Mikołaj Rykowski.

Sami MasterChefowie jednak nie wystarczą. Do zorganizowania kolacji wigilijnej potrzeba wielu wolontariuszy, którzy zaangażują się w gotowanie, przygotowywanie sali, oprawy artystycznej etc.

- Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy w każdą środę na godz. 18.00 do Sklepu Socjalnego „Spichlerz” na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Można też oglądać relację live z tych spotkań na naszym Facebooku. Wystarczy przyjść, dowiedzieć się o naszych potrzebach i wpisać do konkretnej sekcji - wyjaśnia Mikołaj Rykowski.

Ruda Śląska Chebzie

Może Cię zainteresować:

Powstanie linia kolejowa z Chebzia do Bytomia. Pociągi znów pojadą z Wirku do Katowic

Autor: Michał Wroński

06/12/2022

Na Wigilię będzie można dojechać za darmo

Ostatnie dwie wielkie kolacje wigilijne odbywały się w czasie pandemii COVID-19, a posiłki wolontariusze rozwozili do potrzebujących (W tym roku można zamówić taki posiłek, odebrać i zawieźć osobiście). Tym razem wszyscy ponownie spotkają się w jednym miejscu. Dojazd ma im ułatwić Związek Transportu Metropolitalnego.

- Uczestnicy Wigilii będą mogli bezpłatnie skorzystać z komunikacji oferowanej przez ZTM - zapowiada Łukasz Zych z biura prasowego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Na jakich zasadach uczestnicy Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych będą mogli skorzystać z darmowego transportu publicznego? Dowiemy się podczas konferencji prasowej, która zapowie to wydarzenie. ZTM nie planuje jednak uruchomienia specjalnych linii autobusowych.

Sadzenie drzew noblistów w 2011 roku 2

Może Cię zainteresować:

Wycięto drzewa noblistów pod Biblioteką Śląską. Nie uszanowali

Autor: Tomasz Borówka

06/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon