Michał Gramatyka o przedwyborczych układankach w województwie śląskim. Michałek na weselu członka Psycho Fans? „Kotala wręczał szefowi kibiców nagrodę w imieniu miasta”

- Ta sama „Gazeta Wyborcza” publikowała zdjęcia Andrzeja Kotali, wręczającego szefowi kibiców Ruchu nagrodę w imieniu miasta i też nie było żadnej, nie wiem, refleksji - mówił o sprawie Szymona Michałka wiceminister cyfryzacji, lider śląskich struktur Polski 2050 Michał Gramatyka na antenie Radia Piekary.

Michal Gramatyka

Pablo Morales? „Nie my powinniśmy to wyjaśniać, my jesteśmy ofiarą”

Współpraca w regionie pomiędzy partiami koalicji rządzącej w Polsce układa się różnie. W niektórych miasta można zauważyć wzajemne „podszczypywanie” i rywalizację na kandydatów. Gramatyka zwrócił uwagę, że na poziomie najbardziej lokalnym liczą się przede wszystkim poszczególni kandydaci, a mniej szyldy partyjne. (Interesujesz się śląską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

Czy koalicjanci, a konkretnie Polska 2050 i PO wyjaśniły między sobą sprawę opłacanego przez PO hejtera Hołowni Pablo Moralesa?

- To nie my powinniśmy tę historię wyjaśniać, bo my jesteśmy tutaj ofiarą w całej tej sprawie. Ja generalnie uważam, że nie powinno być miejsca na język nienawiści w internecie, mediach społecznościowych. Uważam, że obrzucanie kogokolwiek hejtem, czy to jest Szymon Hołownia, czy kandydatka na radną w Tychach Anita Skapczyk, to jest po prostu słabe i powinno zniknąć z przestrzeni publicznej - mówił Michał Gramatyka.

Przedwyborcze układanki w województwie śląskim

Michał Gramatyka potwierdził, że wyborcze ambicje Trzeciej Drogi w województwie śląskim to co najmniej 8 mandatów w sejmiku nowej kadencji. W Katowicach kandydatem na prezydenta z poparciem Polski 2050 będzie Dawid Durał. To o tyle ciekawe, że współtworzące z partią Hołowni koalicyjny komitet Trzeciej Drogi Polskie Stronnictwo Ludowe popiera urzędującego prezydenta Marcina Krupę, podobnie jak Lewica i Koalicja Obywatelska. - Polecam Dawida Durała, naprawdę warto. Jedyny opozycyjny radny, jedyny który śmiał sprzeciwić się prezydentowi Krupie, gdy wszyscy inni postanowili przejść na jego stronę.

Podobnie jest w Chorzowie, gdzie Polska 2050 popiera opozycyjnego kandydata Szymona Michałka, a nie wieloletniego prezydenta Andrzeja Kotalę, od ponad 20 lat związanego z Platformą Obywatelską.

W rozmowie z Marcinem Zasadą na antenie Radia Piekary Gramatyka potwierdził jednak, że w Gliwicach, Bytomiu i Tychach Polska 2050 poprze kandydatów KO: Katarzynę Kuczyńską-Budkę, Mariusza Wołosza i Macieja Gramatykę, prywatnie brata Michała Gramatyki. Wsparcie śląskich struktur partii Szymona Hołowni uzyskał też ubiegający się o reelekcję prezydent Daniel Beger. W Rudzie Śląskiej kandydatką miała być Aleksandra Poloczek, ale ostatecznie otworzy ona listę Trzeciej Drogi do sejmiku w okręgu nr 5, obejmującym Chorzów, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Zabrze.

Michałek na weselu członka Psycho Fans

- Popierany przez nas kandydat słucha ludzi - mówił Gramatyka kilkanaście dni temu w Chorzowie, gdy w imieniu Polski 2050 udzielał wsparcia Szymonowi Michałkowi. Ci ludzie bywają różni. Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, Michałek bawił na weselu nieprawomocnie skazanego pirotechnika gangu Psycho Fans. Impreza odbyła się już po tym, gdy sąd potwierdził, że kibole pod klubowymi barwami założyli zorganizowaną grupę przestępczą. Zabawa najwidoczniej była przednia, bo kandydat na prezydenta Chorzowa został uwieczniony tańcząc bez koszuli. Pytany o tę sprawę Michał Gramatyka stwierdził, że ta sprawa nie wpływa na jego zaufanie do Szymona Michałka i poparcie Polski 2050 dla jego kandydatury.

- Szymon Michałek jest od wielu lat pracownikiem międzynarodowej korporacji, w dodatku odpowiedzialnym za kontroling finansowy. To jest bardzo istotne. Ta sama Gazeta Wyborcza publikowała zdjęcia Andrzeja Kotali, wręczającego szefowi kibiców niebieskiej drużyny nagrodę w imieniu miasta i też nie było żadnej, nie wiem, refleksji. Nikt nie pytał „czy weryfikujemy”. Połowa prezydentów fotografuje się z kibicami - mówił Michał Gramatyka.
Andrzej kotala grozby smierci 8

Może Cię zainteresować:

Groźby śmierci wobec Andrzeja Kotali. "Nie ma zgody na przemoc i bandytyzm". Prezydent Chorzowa z policyjną ochroną?

Autor: Szymon Karpe

04/03/2024

Barbara Dziuk

Może Cię zainteresować:

Barbara Dziuk chce zmian w powiecie tarnogórskim. Język śląski? ,,To jest gwara. Ktoś chce na tym budować kapitał polityczny"

Autor: Szymon Karpe

04/03/2024

Szymon michalek na weselu psycho fans

Może Cię zainteresować:

Kandydat na prezydenta Chorzowa bawił się na weselu skazanego członka Psycho Fans

Autor: Redakcja

02/03/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon