Michał Pierończyk podsumował swoją skróconą kadencję i ogłosił ponowny start na prezydenta Rudy Śląskiej

Prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk podsumował swoją skróconą kadencję, rozpoczętą we wrześniu 2022 r. po śmierci Grażyny Dziedzic i ogłosił ponowny start w wyborach na prezydenta miasta.

Michal-Pieronczyk

Michał Pierończyk podsumował swoją skróconą kadencję i ogłosił ponowny start w wyborach

We wtorek 13 lutego 2024 r. Michał Pierończyk poinformował o ponownym starcie w wyborach na urząd prezydenta Rudy Śląskiej z ramienia własnego komitetu wyborczego wyborców. Założycielami komitetu są również jego zastępcy: Anna Krzysteczko, Aleksandra Skowronek i Jacek Morek. Pełnomocnikiem wyborczym KWW Michała Pierończyka jest mec. Marzena Pakosz-Jendrulok.

Podczas konferencji prasowej prezydent Rudy Śląskiej podsumował mijającą kadencję. Wśród sukcesów wymienił m.in. wprowadzenie dopłat do miejsc w prywatnych żłobkach na terenie miasta, poprawę formuły rudzkiego Budżetu Obywatelskiego, wzmocnienie współpracy z Radą Pożytku Publicznego, usprawnienie systemu reagowania służb miejskich, inwestycje w zieleń i małą architekturę, czy pozyskanie 75 mln zł na rewitalizację wielkiego pieca Huty Pokój. (Interesujesz się Śląskiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

- Zdecydowana większość moich postulatów z programu wyborczego została wykonana lub jest w trakcie realizacji. Mój program był tak zaplanowany, by te działania zostały zakończone w skróconej kadencji - mówił Michał Pierończyk.

Jak dodał, w ciągu następnych 2-3 tygodni jego komitet przedstawi listy kandydatów na radnych, a on sam zaprezentuje program wyborczy na kadencję 2024-2029 oraz hasło wyborcze.

Przypomnijmy: Michał Pierończyk został prezydentem Rudy Śląskiej we wrześniu 2022 r. w wyniku przedterminowych wyborów, rozpisanych po śmierci wieloletniej prezydent Grażyny Dziedzic. Wcześniej, od 2010 r. był zastępcą prezydenta miasta. W drugiej turze wyborów pokonał znaczną przewagą głosów (73%) drugiego z ówczesnych wiceprezydentów Krzysztofa Mejera. (Interesujesz się regionalną polityką? Zapisz się i trzymaj rękę na pulsie - https://www.slazag.pl/newsletter).

Michał Pierończyk

Może Cię zainteresować:

Czy Ruda Śląska będzie "górniczym skansenem"? Michał Pierończyk: "Od lat staramy się tworzyć alternatywę"

Autor: Szymon Karpe

10/01/2024

Marcin krupa prezydent katowic

Może Cię zainteresować:

Supermiasto? ,,Na łączeniu można tylko zyskać". Marcin Krupa zwolennikiem wielkich Katowic. Skrytykował też konkurenta w wyborach Dawida Durała: ,,Boże broń od ludzi z wizją"

Autor: Szymon Karpe

13/02/2024

Porozumienie dla Chorzowa

Może Cię zainteresować:

„Porozumienie dla Chorzowa”. Andrzej Kotala szykuje się do wyborów

Autor: Maciej Poloczek

13/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon