Mikrogranty dla lokalnych inicjatyw w województwie śląskim. Można zgarnąć 5 tysięcy złotych na społeczny cel

Fundacja Better Future konkurs mikrograntowy na działania ekologiczne realizowane na rzecz społeczności lokalnych w woj. śląskim. Najciekawsze projekty zostaną dofinansowane kwotą 5 tysięcy złotych.

Mikrogranty Fundacji Better Place

Fundacja Better Future ogłosiła konkurs na trzy granty po 5000 zł każdy w ramach konkursu Eko-Lokalni.

- Wiemy, że wśród mieszkańców woj. śląskiego nie brakuje pasjonatów, którzy chcą zmieniać własne otoczenie i mają świetne pomysły na ekologiczne rozwiązania, które mogą się przydać lokalnej społeczności. Często do realizacji brakuje jedynie środków finansowych. Chcemy poznać pomysły na inicjatywy i wesprzeć te najciekawsze - mówi Karolina Trzcionka, prezes Fundacji Better Future.

Celem konkursu jest wzmacnianie potencjału społeczności lokalnej w zakresie działań o charakterze ekologicznym, inspirowanie do realizacji inicjatyw na rzecz wspólnego dobra w środowisku lokalnym, a także zachęcanie do współdziałania i partnerstwa w realizacji wspólnych projektów angażujących społeczność lokalną.

Mikrodotacje (maksymalna kwota jednego grantu wynosi 5 tys. zł) mogą zostać przeznaczone na różnorodne działania - od prowadzenia warsztatów czy zajęć edukacyjnych, przez tworzenie ogrodów, realizację działań artystycznych czy wprowadzanie rozwiązań cyfrowych, po doposażanie miejsc czy placówek w sprzęty korzystnie wypływające na środowisko. Ważne, aby zgłaszane inicjatywy realizowane były na terenie woj. śląskiego lub miały wpływ na społeczność lokalną województwa. Co konkretnie można zrobić? Przeprowadzić warsztaty ekologiczne dla dzieci w lesie, zbudować hotel dla pszczół w przedszkolu, napisać i promować przewodnik o drugim obiegu rzeczy. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od pomysłowości wnioskodawców.

Konkurs ma charakter otwarty, a uczestnikiem może być każdy - fundacje, stowarzyszenia, placówki edukacyjne (szkoły, przedszkola), osoby fizyczne, przedsiębiorstwa, instytucje publiczne. Wystarczy opisać własny pomysł w internetowym formularzu (określając zakres, cele, rezultaty i harmonogram działań). Trzy najciekawsze pomysły zostaną dofinansowane - każdy kwotą 5 tys. Złotych.

Pomysły można zgłaszać za pośrednictwem formularza online. Termin składania wniosków upływa 30.09.2022, a działania można będzie realizować od 18 października do 20 grudnia 2022r.

Kohut

Może Cię zainteresować:

Łukasz Kohut: Niech GUS opublikuje wyniki Spisu Powszechnego. Ślązaków może być nawet 500 tysięcy

Autor: Arkadiusz Nauka

23/09/2022

Konigshutte Fotopolska Eu

Może Cię zainteresować:

Nadgorliwa polonizacja: bezmyślnie i bez sensu. Najbardziej niefortunne zmiany śląskich nazw

Autor: Tomasz Borówka

23/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon