Miss Czech jest ze Śląska i studiuje prawo. Oto Krystyna Pyszková

Po koronę Miss Republiki Czeskiej w 2022 roku sięgnęła Krystyna Pyszková. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ pochodzi ona ze Śląska, a dokładnie z Trzyńca. Ma zaledwie 23 lata. Studiuje na dwóch wyższych uczelniach i zajmuje się modelingiem.

Trzyniec to czeskie miasto, które leży na granicy z Polską, na terenie Śląska Cieszyńskiego. Właśnie stąd pochodzi Krystyna Pyszková, która zdobyła tytuł Miss Republiki Czeskiej. 23-latka studiuje medycynę na Uniwersytecie Karola w Pradze oraz marketing na MCI w Innsbrucku (Management Center Innsbruck). Zawodowo zajmuje się modelingiem. Śląska miss mierzy 181 centymetrów, a jej wymiary to 86-59-89.

Krystyna Pyszková będzie reprezentować Czechów na konkursie Miss World, a w ramach nagrody otrzymała m.in. mieszkanie w Pradze oraz samochód osobowy Mercedes-Benz Klasy A w wersji AMG. Jest jedno "ale". Z mieszkania oraz samochodu za darmo będzie mogła korzystać jedynie przez rok. Dura lex, sed lex.

Konkurs na Miss Republiki Czeskiej został rozstrzygnięty w sobotę, 7 maja 2022 roku, w Forum Karlín w Pradze.

Nagrodzone zostały również: Kristýna Malířová, Mariana Bečková, Adéla Maděryčová, Karolína Syroťuková.

Konkurs Miss Republiki Czeskiej odbywa się od 2010 roku, choć w międzyczasie zmienił nazwę. Mogą w nim startować nie tylko Czeszki, ale wszystkie kobiety, które mieszkają w tym kraju, niezależnie od narodowość. Jest także otwarty dla osób transpłciowych oraz transseksualnych, a także heteroseksualnych, homoseksualnych, biseksualnych lub aseksualnych. Ma on wymiar charytatywny i wspiera Czeskie Towarzystwo Neonatologiczne. Jego hasło to: "Piękne twarze pomagają".

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon