Młodzi piłkarze z Polski i Ukrainy zagrają w charytatywnym meczu

W piątek, 5 sierpnia 2022 r., w Bielsku-Białej młodzi piłkarze z Polski i Ukrainy rozegrają mecz charytatywny. Na stadionie w Cygańskim Lesie zmierzą się drużyny BTS Rekord i Dush 1 z Obwodu Chmielnickiego w Ukrainie.

fot. materiały prasowe
Mecz charytatywny w Bielsku Białej

Mecz towarzyski obędzie się w ramach humanitarnego obozu sportowego dla dzieci z Ukrainy dotkniętych skutkami wojny. W piątek, 5 sierpnia 2022 r, o godz. 16.00, na murawę stadionu przy ul. Startowej 13 w Bielsku-Białej wybiegną piłkarze BTS Rekord Bielsko-Biała i Dush 1 Chmielnicki. W skład drużyn wchodzą dzieci z roczników 2010 i 2011.

Pomoc ponad podziałami

W organizację obozu i meczy charytatywnego zaangażowali się: poseł na Sejm RP Przemysław Koperski, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, prezes Grupy Rekord Janusz Szymura oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

- W kwestii pomocy na rzecz dzieci dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie, praktycznie wszystkie środowiska działają ponad podziałami - mówi poseł Przemysław Koperski, inicjator przedsięwzięcia.

Organizatorzy dodają, że piątkowy mecz to piątkowy mecz jest świetna okazja do promowania idei solidarności i integracji polsko-ukraińskiej.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon