Monika Rosa: Wszystko działa dzięki wolontariuszom (...), ale jak długo tak można?

Czego posłanka Monika Rosa oczekuje po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim? - Musimy jak najszybciej nadać Ukraińcom numery PESEL, jak najszybciej otworzyć dla nich rynek pracy - powiedziała posłanka Koalicji Obywatelskiej na antenie Radia Piekary.

FB: Monika Rosa
Monika Rosa

W poniedziałek, 21 marca, premier Mateusz Morawiecki (Prawo i Sprawiedliwość) ma spotkać się z przedstawicielami opozycji w związku z rosnącą liczbą uchodźców i kolejnymi wyzwaniami, jakie stawia przed Polską wojna w Ukrainie.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Monika Rosa w poniedziałek, 21 marca, na antenie Radia Piekary powiedziała, czego oczekuje po spotkaniu z szefem rządu Zjednoczonej Prawicy.

- Musimy jak najszybciej nadać Ukraińcom numery PESEL, jak najszybciej otworzyć dla nich rynek pracy, ale też odciążyć obywatelki i obywateli Polski, którzy w ostatnich tygodniach wzięli na siebie obowiązek zapewnienia im schronienia, zaspokojenia podstawowych potrzeb, udzielenia pierwszej pomocy - powiedziała posłanka.

- Dzisiaj wszystko działa przede wszystkim dzięki wolontariuszom, organizacjom pozarządowym oraz samorządom. Ludzie z dnia na dzień rzucili własną pracę, żeby pomagać na dworcach w Katowicach, Wrocławiu czy Warszawie. Codziennie dowiadujemy się, że czegoś brakuje, więc ktoś to kupuje i przywozi. Ktoś inny udostępnia kolejny pokój lub mieszkanie, ale jak długo tak można? - zapytała Monika Rosa.

W jej ocenie pomoc ze strony wojewodów i rządu Mateusza Morawieckiego do tej pory była niewystarczająca. Zabrakło też odpowiedniej koordynacji działań.

Monika Rosa i Łukasz Kohut

Może Cię zainteresować:

Monika Rosa: Jeżeli w tej kadencji Sejmu się nie uda, to w następnej śląski zostanie uznany za język regionalny

Autor: Maciej Poloczek

14/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Michał Woś

Za całe zło w górnictwie odpowiada Tusk i „pan Morawiecki”

Kopalnia

Czwarty wiceminister. "Przed wyborami niczego nie zmieni"

Slazaq bazylak

Bazylak w ŚLĄZAQ: W zbiorkomie "więcej" tylko za "lepiej"

Ucho prezesa 4

Jaka zakamuflowana opcja niemiecka? Ślązacy u Prezesa

Jakub chelstowski

Metropolia przejmie Koleje Śląskie?

Zarząd województwa śląskiego

Tyle zostało ze starego zarządu woj. śląskiego. Kto w nowym?

Pieronczyk budzet

Budżet na miarę oczekiwań. Wyborców