Msza św. w intencji Franciszka Pieczki. Rodzinna miejscowość pożegna aktora

Dziś (29 września 2022 r.) w Warszawie odbędzie się pogrzeb Franciszka Pieczki. W tym samym czasie w rodzinnej miejscowości aktora zostanie odprawiona msza św. w jego intencji.

Fot. Teatr Powszechny/Katarzyna Marcinkiewicz
Franciszek Pieczka

Ostatnie pożegnanie Franciszka Pieczki odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy. Pogrzebowa msza św. rozpocznie się o godz. 12.00. Po niej trumna z ciałem aktora zostanie odprowadzona na cmentarz w Aleksandrowie. Uroczystości będą miały charakter państwowy. Swój udział w pogrzebie zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

W Godowie msza św. w intencji Franciszka Pieczki

W tym samym czasie wybitnego aktora pożegna także jego rodzinna miejscowość. O godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Józefa Robotnika w Godowie, przy ul. 1 Maja 60, zostanie odprawiona msza św. w intencji Franciszka Pieczki.

Franciszek Pieczka urodził się 18 stycznia 1928 r. w Godowie na Górnym Śląsku. Był jednym z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórcą ról m.in. w filmach "Żywot Mateusza", "Austeria", „Ziemia obiecana” czy "Perła w koronie" i niezapomnianym Gustlikiem w serialu "Czterej pancerni i pies". Został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury narodowej oraz Orderem Orła Białego. Zmarł 23 września 2022 r., w wieku 94 lat.

Franciszek Pieczka nie żyje

Może Cię zainteresować:

"Zawsze będę Ślązakiem" - mówił Franciszek Pieczka. Został aktorem, choć ojciec zlał go kiedyś za wizytę w kinie

Autor: Marcin Zasada

24/09/2022

Franciszek Pieczka 1

Może Cię zainteresować:

Ostatnie zdjęcia Franciszka Pieczki z planu filmowego. Do końca życia robił to, co kochał

Autor: Redakcja

26/09/2022

Słonce wschodzi raz na dzień

Może Cię zainteresować:

Łukaszewicz wspomina Pieczkę: To był niezwykle skromny człowiek. Miał w sobie przychylność i ciepło

Autor: Katarzyna Pachelska

27/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon