Nagrody dla najlepszych sportowców z województwa śląskiego

Ponad 120 tys. złotych dla blisko 60 zawodników. Wręczono nagrody marszałka województwa śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 r.

fot. Tomasz Żak/UMWS
Nagrody marszałka dla sportowców

Nagrody marszałka województwa śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe przyznawane są osobom, które uzyskały najwyższe laury podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata, Europy czy Polski w kategoriach juniorów, młodzieżowców i seniorów lub uzyskały w swojej dyscyplinie rekord świata. Tegoroczne nagrody uroczyście wręczono w piątek, 20 maja, na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

- Ta nagroda jest formą podziękowania za wasz trud, ciężką pracę i sukcesy, które osiągacie. Wierzę, że będzie motywacją do zdobywania kolejnych sportowych laurów i inspiracją, szczególnie dla młodych sportowców, do pokonywania własnych ograniczeń i dalszego rozwoju – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

Nagrody przyznano 57 sportowcom z województwa śląskiego, na łączną kwotę 120 900 zł. W tym roku uhonorowano m.in. Justynę Święty-Ersetic, Janusza Rokickiego, Justynę Iskrzycką, Magdalenę Stefanowicz czy Beatę Pacut.

- Każda nagroda, każde wyróżnienie jest dla nas bardzo ważne. Nie jest to nagroda tylko za ten jeden dzień, w którym np. zdobyłam mistrzostwo Europy, ale przede wszystkim za cały okres przygotowań, ciężkich treningów i wyrzeczeń – podkreśliła Beata Pacut, mistrzyni Europy w judo.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gwiazdy i kartofliska

Śląskie kartofliska pełne dawnych gwiazd

Tomasz Sobania 1

Biegiem z Gliwic do Barcelony. Meta z Robertem Lewandowskim?

Kadzior damian piast gliwice

Lech Poznań chciał gwiazdę Piasta Gliwice i został wykiwany

Szombierki bytom trening 4 liga

W Szombierkach rewolucja za rewolucją. Efektów nie widać

Bartosz nowak gornik zabrze rakow czestochowa

Górnik sprzedał jednego z liderów. Ile na tym zarobi?

Chorzów padel

Padel Grand Prix w Chorzowie. Ruszyły zapisy na turniej

Mateusz Winciersz Ruch Chorzów

Kolejny powrót na Cichą