Najlepsi gracze zmierzą się w Spodku o półtora miliona dolarów. IEM już wkrótce w Katowicach

Oczy gamingowego świata znów zwrócą się w kierunku Katowic. Intel Extreme Masters wraca do Spodka w całej okazałości. Najlepsi gracze zmierzą się o nagrody o łącznej wartości półtora miliona dolarów. Fani będą mogli przyjść na IEM Expo, które w ostatnich latach nie było organizowane z powodu pandemii COVID-19.

ESL (Helena Kristiansson)
IEM

Nieco ponad trzy tygodnie dzielą nas od startu 11. edycji Intel Extreme Masters w Katowicach. Najbardziej prestiżowa impreza e-sportowa w Polsce oraz całej Europie Środkowej zagości w Spodku od 10 do 12 lutego.

Najlepsi gracze z całego świata zmierzą się w dwóch turniejach. Na pierwszym planie będą oczywiście rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive, gdzie pula nagród to milion dolarów. W fazie finałowej zagra sześć drużyn. Równocześnie odbywał się będzie turniej w StarCrafta II. Weźmie w nim udział 31 zawodników, którzy zawalczą o tytuł mistrza świata oraz nagrody o łącznej puli pół miliona dolarów.

Bilety na rozgrywki CS:Go i StarCrafta II zostały już wyprzedane, ale nie wszystko stracone. Po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią COVID-19, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego wróci IEM Expo.

- Po raz kolejny w MCK zagoszczą największe marki związane z gamingiem i esportem, które zaoferują wszystkim odwiedzającym moc atrakcji. Podobnie, jak w latach poprzedzających pandemię, wstęp na IEM Expo będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Co więcej, dla odwiedzających IEM Expo na terenie MCK i Spodka przygotowane zostaną wydzielone sektory, w których na bieżąco będą mogli śledzić rozgrywki w turniejach CS:GO oraz StarCraft II - zachęca do udziału Jakub Dąbrówka, menadżer ds. komunikacji.

- Odwiedzający IEM Expo będą też mieli niepowtarzalną szansę być świadkami rywalizacji zawodniczek podczas pierwszego w Polsce turnieju ESL Impact, wśród zakwalifikowanych drużyn między innymi polki z NaVi Javelins w rewelacyjnej formie - dodaje.

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon

  czytaj więcej:

  Marcin Lijewski

  Reprezentacyjne powołania dla piłkarzy ręcznych Górnika

  Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej Miejscy radni jednogłośni

  Nowy stadion Ruchu Chorzów coraz bliżej. Radni jednogłośni

  Chorzów Nagrody w dziedzinie sportu

  Nagrody dla najlepszych ludzi sportu z Chorzowa

  311571028 621620339674525 976569661447981604 n

  Bytomscy koszykarze płacą frycowe. I liga zbyt trudna?

  Zagłębiowski Park Sportowy

  Kryzys? Futbol wymaga oprawy. Stadionowe plany za miliard!

  116888

  Na Śląsku podzielono kasę na kluby. Bytom z jedną dotacją

  Piknik Bezpieczny w Będzinie

  Piknik Bezpieczny Będzin na plaży miejskiej