Co wyniki Google mówią nam o śląskiej architekturze? Oto ranking 10 najpopularniejszych obiektów w regionie

Czy zastanawialiście się kiedyś, które budynki w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej cieszą się największą liczbą kliknięć w internecie? Spośród wszystkich obiektów sakralnych, kulturowych, historycznych i rekreacyjnych z naszego regionu, przygotowaliśmy listę 10 najczęściej wpisywanych do wyszukiwarki Google.

Przeglądając ranking 10 najczęściej wyszukiwanych budynków w Metropolii, możemy dostrzec kilka niespodzianek. Po pierwsze, niemal wszystkie obiekty, które się tu znalazły zlokalizowane są w Katowicach. Warto również zauważyć, że jedynie 2 spośród nich stanowią przykłady architektury współczesnej.

Pierwsze miejsce przypadło Spodkowi, co nie powinno nikogo zaskakiwać. Do wyszukiwarki wpisują go nie tylko mieszkańcy Metropolii, lecz również wszystkich pozostałych regionów Polski. To w końcu jeden z najbardziej widowiskowych, dynamicznych i brawurowych przykładów architektury, jaka powstała w naszym kraju w XX wieku.

Pewną niespodzianką jest jednak obecność na podium Osiedla Tysiąclecia, czy miejsce w TOP 10 dla drewnianego kościoła pw. św. Michała Archanioła w Katowicach. Ten ostatni cieszy się większą liczbą kliknięć niż chociażby siedziba NOSPR.

Można jednak zauważyć pewną zależność, że budynki które mieszkańcy Metropolii najchętniej odwiedzają „wirtualnie”, odpowiadają tym, do których przychodzą osobiście. Tak wygląda ranking.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Osiedle Tysiąclecia nocą

Tauzen jak wino? „To skończone, fantastyczne dzieło”

Katarzyna Furgalinska

Patriotyczne ławki to porno. Wszystko na wierzchu, na maksa

Widok z tarasu Gloria Palast w Bytomiu

Bytom dobrze wygląda tylko z góry? Z góry także!

Kąpielisko "Fala" w czasach świetności

Kąpielisko "Fala" w czasach świetności. Zobaczcie zdjęcia

Chorzów Armii Krajowej 1908

Tak kiedyś wyglądała główna ulica w Chorzowie Batorym

Tarnowskie Góry w czasach PRL

Tarnowskie Góry w epoce PRL. Jak wyglądało wtedy miasto?

Promenada nad Rawą tak wyglądała

Projektanci Katowic wiedzieli, że mieszczuchy pragną zieleni