Następcy gangu Olsena w akcji. Nieudana próba kradzieży w bibliotece w Żorach

Śląska policja przedstawiła kolejnych kandydatów do miana „spadkobierców gangu Olsena”. Tym razem do tego grona nominowanych zostało trzech niedoszłych rabusiów sztuki z Żor, którzy próbowali ukraść jedną z prac wystawionych w tamtejszej bibliotece. Napisać, że próbowali nieskutecznie, to tak jakby nic nie napisać.

Podjętą we wtorek, 4 kwietnia 2023 r. przez trójkę rabusiów próbę kradzieży nagrała kamera monitoringu, tak więc możemy „podziwiać” ich „kunszt”, którego nie powstydziłby się sam Arsen Lupin. Na nagraniu widzimy, więc jak panowie kręcą się po piętrze Biblioteki Miejskiej w Żorach, po czym zaczynają walić głowami (nie, to nie jest przenośnia LOL) w drzwi windy. Właśnie tak, głowami w drzwi windy. A potem zdejmują ze ściany wiszącą tam pracę, wsiadają do windy i odjeżdżają.

Jak wyjaśnia policja, łupem złodziei padła warta ponad 2500 zł praca uznanego fotografa, pokazującego polską sztukę ludową w niecodziennych stylizacjach. Policja podaje również, że „złodziejski skok” nie pozostał niezauważony. Sytuację spostrzegła bowiem pracownica biblioteki, która powiadomiła policję, a krzykiem spłoszyła mężczyzn, którzy porzucili w biegu skradzione dzieło, które uległo lekkiemu uszkodzeniu.

Chwilę później dwóch złodziei znalazło się w rękach mundurowych, a trzeci został zatrzymany w środę. Cała trójka to mieszkańcy Żor w wieku od 22 do 25 lat. Za kradzież eksponowanej pracy grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych odpowie ponadto za znieważanie interweniujących policjantów.

Zlodziej telefon katowice

Może Cię zainteresować:

Połakomił się na telefon za prawie 2 tys. zł. Nagrały go kamery monitoringu, a teraz szuka go policja

Autor: Redakcja

07/04/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Kierowca ciężarówki prowadził na „podwójnym gazie”. Ujął go pracownik ochrony i przekazał w ręce policji

Autor: Redakcja

07/04/2023

Zrzut ekranu 2023 04 6 o 18 44 41

Może Cię zainteresować:

Kolejny "domowy ninja" - bił ojca i wezwany patrol. Trudna interwencja policji powiatu mikołowskiego

Autor: Redakcja

07/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon