Nie żyje Arkadiusz Loska, dziennikarz i rzecznik prasowy. Miał 49 lat

Pracę w mediach rozpoczął w czerwcu 1999 roku. Doświadczenie zdobywał między innymi w TVN, TVN24, Nsport, TVS, Radio eM, Radio Plus, Radio Top. Arkadiusz Loska zmarł 20 lipca 2023 r. tuż po swoich 49. urodzinach. Mieszkał w Mikołowie.

Arkadiusz loska

Nie żyje Arkadiusz Loska, wieloletni dziennikarz, a później rzecznik prasowy, ostatnio - Starostwa Powiatowego w Mikołowie. Zmarł 20 lipca 2023 r., dzień po swoich 49. urodzinach. Był również muzykiem.

Pracę jako dziennikarz rozpoczął w 1999 roku, po skończeniu dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował między innymi w stacjach telewizyjnych TVN 24, Nsport i TVS oraz radiowych Radio eM, Radio Plus i Radio Top. Był rzecznikiem prasowym Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Od trzech lat pracował jako główny specjalista w Starostwie Powiatowym w Mikołowie.

Rudzianie poznali Arka, gdy został rzecznikiem prasowym Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

- To dzięki jego pasji i pracowitości o tej placówce zrobiło się wielokrotnie głośno w mediach regionalnych i ogólnopolskich, mimo, że napotykał w tej pracy więcej kłód niż pomocy i zrozumienia dla jego pomysłów - wspomina Dariusz Brombosz z Radia ESKA w rozmowie z portalem wkatowicach.eu.

Od lutego 2020 roku tę samą funkcję pełnił w Starostwie Powiatowym w Mikołowie.

- Gdy pojawił się w Starostwie Powiatowym Mikołowa, znowu pokazał, na co go stać. Był dla dziennikarzy rzecznikiem z marzeń. Zawsze pod telefonem, nigdy nie marudził i nie narzekał. Zawsze gotowy do pomocy - dodał Darek.

Jako dziennikarz, a później rzecznik - był zawsze pomocny i ludzki. Tak go zapamiętają ludzie z branży, bliscy, przyjaciele. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Kierunek GZM: wycieczka po Osiedlu nad Jamną

Może Cię zainteresować:

Kierunek GZM: Zwiedziliśmy Osiedle nad Jamną w Mikołowie. Podziwialiśmy i rozszyfrowywaliśmy genialne dzieło wielkiego architekta

Autor: Redakcja

01/07/2023

Mikołów starówka

Może Cię zainteresować:

Mikołów: Nastrojowe miasteczko, które nie załapało się na rewolucję przemysłową. Zobaczcie zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

09/10/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon