Nie żyje dr Maria Piekorz z Uniwersytetu Śląskiego. Uczyła przyszłych dziennikarzy kultury języka i retoryki

12 stycznia 2023 roku zmarła dr Maria Piekorz, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Śląskim. Uczyła pokolenia dziennikarzy.

Maria Piekorz

O śmierci dr Marii Piekorz poinformował Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego.

"Pogrążeni w głębokim smutku zawiadamiamy, że dzisiaj odeszła od nas Doktor Maria Piekorz. Wybitny dydaktyk, nauczyciel – cudowny człowiek. Zostaną w nas Jej wykłady, seminaria i ćwiczenia – zwłaszcza te z zakresu kultury języka i retoryki. Zawsze miała czas na mądre rozmowy, które chętnie prowadziła z bliskimi współpracownikami... Wszyscy, którzy mieli okazję Ją poznać na zawsze pozostaną pod wrażeniem Jej ciepła, dobra, i życzliwości. Wyrazy współczucia dla córki Magdaleny, dla Rodziny, Bliskich, Przyjaciół. Droga Pani Doktor, nie chcemy mówić żegnaj – mówimy do zobaczenia".

Studenci Marii Piekorz komentują ten wpis na Facebooku: "Osoba niezwykłej kultury, obycia i wiedzy. A jednocześnie bardzo ciepła. Wspaniałe zajęcia..."; "Cudowna osoba, uwielbiałem zajęcia z Panią Doktor".

Dr Maria Piekorz miała 73 lata, była filologiem polskim. Wykładała na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Była też matką Magdaleny Piekorz, uznanej śląskiej reżyserki filmowej i teatralnej.

Pogrzeb Marii Piekorz odbędzie się 17 stycznia 2023 r. o godz. 12 w kaplicy na cmentarzu pw. NMP Anielskiej przy ul. 11 Listopada w Dąbrowie Górniczej.

Organy NOSPR

Może Cię zainteresować:

Organy wielkie jak dom jednorodzinny. Sala NOSPR w Katowicach już kompletna. Pierwszy koncert organowy 13 stycznia 2023

Autor: Katarzyna Pachelska

11/01/2023

Spektakl "Kobieta i życie"

Może Cię zainteresować:

Co zostało po strajkach kobiet? Odpowiedzi szuka Teatr Śląski. Premiera "Kobiety i życia" 14 stycznia 2023

Autor: Katarzyna Pachelska

11/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon