Nie żyje Ilona Kuśmierska-Kucyło. Grała Jadźkę w „Samych swoich". Miała 74 lata

W wieku 74 lat zmarłą Ilona Kuśmierska-Kocyłak, aktorka znana z roli w serialu „Sami swoi". Urodziła się w Zabrzu, była honorową obywatelką Czeladzi.

W niedzielę rano, 18 września w Warszawie zmarła aktorka Ilona Kuśmierska-Kocyłak. Najbardziej znana była z roli Jadźki w filmie „Sami swoi". O śmierci aktorki poinformowała jej rodzina w mediach społecznościowych.

- Dziś rano, 18 września, niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska-Kocyłak - ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! Pogrążeni w smutku mąż, dzieci, wnuki i prawnuki - czytamy na profilu pani Ilony.

Kuśmierska-Kocyłak była najbardziej znana z roli Jadźki Pawlakowej (z domu Kargul) w trylogii filmowej w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego: Sami swoi, Nie ma mocnych i Kochaj albo rzuć. Grała też w serialu „Noce i dnie". Oprócz tego podkładała głos bohaterom z animowanych produkcji. To jej głosem mówiła matka Jacka i Placka z animacji „o dwóch takich, co ukradli księżyc".

Ilona Kuśmierska-Kocyłak urodziła się w Zabrzu. Jest honorową obywatelką Czeladzi. W tym mieście mieszkała przez 13 lat.

Miała 74 lata.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny