Nie żyje Jolanta Kopiec. Przez lata kierowała Śląskim Ogrodem Zoologicznym

Nie żyje Jolanta Kopiec. Przez 12 lat kierowała Śląskim Ogrodem Zoologicznym. - Działaczka społeczna, bardzo dobry człowiek - wspomina Grzegorz Franki. Miała 70 lat.

ARC
Jolanta Kopiec

W piątek, 16 września, w mediach społecznościowych pojawiła się bardzo smutna wiadomość.

- Zmarła Jolanta Kopiec, długoletnia dyrektorka Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, działaczka społeczna, bardzo dobry człowiek - poinformował Grzegorz Franki, prezes Związku Górnośląskiego.

Jolanta Kopiec zasiadała wcześniej w Radzie Miasta Siemianowice Śląskie, a także w Sejmiku Województwa Śląskiego. Kiedy skończyła się kadencja samorządowa, postanowiła wystartować w konkursie i tak w 2008 roku została pierwszą w Polsce dyrektorką ogrodu zoologicznego. Lata jej pracy to ciągła modernizacja obiektu i poprawa warunków bytowych zwierząt, która doprowadziła m.in. do włączenia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w szeregi Europejskiego Stowarzyszenia Ogród Zoologicznych i Akwariów.

- W tym czasie w zoo powstało wiele nowych pawilonów oraz innych obiektów. Po bardzo ciężkich i trudnych latach, gdy dalsze funkcjonowanie ogrodu było zagrożone, udało się jej zażegnać wiele trudności i wprowadzić go w XXI wiek - wspomina w komunikacie Urząd Miasta w Chorzowie. - Jolanta Kopiec słynęła z ogromnego zaangażowania i oddania sprawom chorzowskiego zoo. Z uporem walczyła o każdą inwestycję i o każde środki, które mogły poprawić komfort zwierząt i zwiększyć atrakcyjność ogrodu.

Wśród największych inwestycji z czasów Jolanty Kopiec należy wymienić przebudowę zaplecza akwarium, a także budowę pawilonów dla żyraf i nosorożców, basenu pingwinów czy przekształcenie pawilonu ptaków w pawilon egzotyczny z halą wolnych lotów oraz ekspozycją krokodyli.

Od 2020 roku Jolanta Kopiec cieszyła się zasłużoną emeryturą. Miała 70 lat.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon