Nie żyje Natan Gajk. Pogrzeb Pana Torpedy odbędzie się w najbliższą środę. „Prosimy o ubieranie się na niebiesko, nie na czarno"

Nie żyje Natan Gajk. Pogrzeb Pana Torpedy odbędzie się w najbliższą środę, 13 kwietnia. Rodzina poprosiła, aby żałobnicy nie ubierali się na czarno. Najlepiej gdyby przyszli ubrani na niebiesko.

Twitter/ Marta Witecka
Natan Gajk zmarł w niedzielę 10 kwietnia

W środę, 13 kwietnia w Sosnowcu odbędzie się pogrzeb Pana Torpedy. Natan Gajk był znanym w Polsce dzielnym 7-latkiem, który cierpiał na neuroblastomę. W ostatnich tygodniach stan chłopca bardzo się pogorszył i swoje ostatnie chwile Natan spędził w hospicjum. Pan Torpeda zmarł w niedzielę, 10 kwietnia.

- Ostatnie pożegnanie Natanka odbędzie się w środę, 13.04.2022 o godz.13:00. Jeśli chciałby ktoś odprowadzić go w ostatnią podróż, to prosimy o nie ubieranie się na czarno, tylko na niebiesko. Rodzice proszą o nieskładanie kondolencji przy grobie - poinformowała na Twitterze Marta Witecka, ciocia Natana.

Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Wojska Polskiego w Sosnowcu.

Pan Torpeda walczył dzielnie, ale neuroblastoma to choroba podstępna

Pan Torpeda zdiagnozowaną neuroblastomę IV stopnia miał od 2018 roku. To straszna choroba nowotworowa, dotykająca głównie dzieci. Po usłyszeniu diagnozy rozpoczęła się walka o zdrowie i życie chłopca. Zorganizowano zbiórki, w które włączyło się mnóstwo ludzi. Natan przeszedł chemioterapię, a także przeszczep szpiku kostnego.

Początkowe efekty leczenia były zadowalające, a lekarze przekonywali, że Natan "idzie jak torpeda". Niestety, gdy wydawało się, że chłopiec pokonał już chorobę, nowotwór powrócił.

- Czasami trzeba uśmiechać się przez łzy. Trzecia wznowa… nie pytajcie co dalej, bo dalej nie ma już nic. Jest ściana aż do samego nieba. Ma ktoś cud na zbyciu?” – napisała w październiku na Twitterze Marta Witecka.

Natan Gajk zmarł w niedzielę 10 kwietnia

Może Cię zainteresować:

Nie żyje Pan Torpeda. Natan Gajk od kilku lat zmagał się ze śmiertelną neuroblastomą

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pogrzeb Pana Torpedy

Pogrzeb Pana Torpedy. W niebo poleciały niebieskie balony

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców