Nie żyje Wojciech Zamorski, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Miał 69 lat

Nie żyje Wojciech Zamorski, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Przez lata zawodowo związany był z TVP Katowice. Pracował też w Polskim Radiu Katowice i radiowej "Trójce". Miał 69 lat.

Wojciech Zamorski nie żyje

Nie żyje Wojciech Zamorski. Ta smutna informacja dotarła do nas dzisiaj, 18 marca około południa. Urodzony w Bytomiu dziennikarz radiowy i telewizyjny studia skończył w Warszawie, a większość swojej zawodowej kariery spędził w Telewizji Polskiej. Pracował też w radiowej "Trójce", gdzie przeszedł do historii jako jeden z prowadzących "Listę Przebojów Programu Trzeciego". W połowie lat 80. wrócił na Śląsk. Znamy go dobrze z obecności w TVP Katowice i współpracy z Polskim Radiem Katowice.

W latach 90. Wojciech Zamorski prowadził w Telewizji Katowice bardzo popularny program muzyczny „100% LIVE”, gdzie prezentował koncerty zespołów rockowych i jazzowych.

Wojciech Zamorski sylwetka

Może Cię zainteresować:

Wojtek Zamorski. Znawca i wielbiciel muzyki. "Mam nadzieję, że przynajmniej pogadasz z tym czwartym z Twojego ukochanego Led Zeppelin"

Autor: Marcin Zasada

18/03/2022

Wojciech Zamorski nie żyje. Przez lata był radnym sejmiku i rzecznikiem marszałka

Wojciech Zamorski na początku XXI wieku rozpoczął karierę polityczną. Od 2002 aż do 2014 roku był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego. Był też rzecznikiem prasowym marszałka województwa. Pracował w Parku Śląskim w Chorzowie, gdzie organizował i promował wiele imprez.

Zamorski kochał muzykę i był chodzącą encyklopedią rocka. To on przez lata podejmował na wywiadach wszystkie największe gwiazdy, które przyjeżdżały na koncerty na Stadion Śląski czy do katowickiego Spodka. A pamiętajmy, że – zwłaszcza w latach 80. i 90. - obie śląskie areny były najważniejszymi na muzycznej mapie Polski. Zresztą, nie tylko u nas, z panami Pagem i Plantem, Stingiem, Ozzym Osbournem, Michaelem Jacksonem, Bee Geesami czy Deep Purple zawsze rozmawiał przede wszystkim on. Był przy tym absolutną kopalnią anegdot – zarówno o gwiazdach muzyki, jak i ich sławnych fanach. Nikt o muzyce nie wiedział na Śląsku więcej niż on.

24 października Zamorski skończyłby 70 lat.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pogrzeb Wojciecha Zamorskiego

Pogrzeb Wojciecha Zamorskiego. „Odeszła osoba światowa”

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców