Nie żyje wójt gminy Jaworze k. Bielska-Białej. Wypadł z okna na Sardynii

Wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz nie żyje. 44-letni samorządowiec wypadł z okna podczas pobytu na Sardynii. Na włoską wyspę poleciał w celach służbowych. Lokalna policja wyklucza udział osób trzecich w związku ze śmiercią wójta.

Radosław Ostałkiewicz

Do tej tragedii doszło w nocy z poniedziałku wtorek w hotelu w centrum Cagliari na Sardynii. Jak informują włoskie media, wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz zmarł w wyniku ran poniesionych po upadku z wysokości czwartego piętra. 44-latek miał siedzieć wraz z kolegą na parapecie okna. W pewnym momencie zachwiał się, stracił równowagę i spadł. Służby ratunkowe na miejsce dotarły bardzo szybko, ale mężczyzny nie udało się już uratować.

Policja, cytowana przez media, twierdzi, że nie doszło do przemocy i że był to nieszczęśliwy wypadek.

Mieszkańcy gminy w żałobie

- Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci dra Radosława Grzegorza Ostałkiewicza, wójta gminy Jaworze. Wójt przebywał służbowo na wyjeździe studyjnym ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Bielska” na Sardynii. Myślami jesteśmy z najbliższymi śp. Wójta, Rodziną, Znajomymi, Przyjaciółmi i Mieszkańcami Gminy. Cześć Jego pamięci - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele gminy Jaworze.

- Wójt Gminy Jaworze był jednak przede wszystkim człowiekiem oddanym swojej pracy, zaangażowanym w rozwój lokalnej, gminnej i regionalnej społeczności, troszczącym się o wspólne dobro. Szczególnie śmiercią Radosława Ostałkiewicza dotknięta została społeczność Gminy Jaworze. Jej dobro zawsze bardzo leżało mu na sercu. Liczne tego dowody na trwałe wpisują się w historię miejscowości. Zapamiętany zostanie nie tylko jako budowniczy bardzo wielu inwestycji, zdecydowanie poprawiających infrastrukturę gminy. Setki ludzi zapamięta go także jako orędownika i propagatora idei społeczeństwa obywatelskiego, inicjatora licznych społecznych działań, który chętnie udzielał wsparcia różnego rodzaju organizacjom, stowarzyszeniom, a także ludziom, którzy chcieli realizować swoje pasje dla wspólnego dobra - czytamy we wpisie popularnego w Beskidach fanpejdżu „Jasienica po godzinach".

Radosław Ostałkiewicz funkcję wójta pełnił w Jaworzu od 2014 roku. Wcześniej był zastępcą włodarza gminy. Cieszył się w swojej małej ojczyźnie ogromną popularnością. Gdy w 2018 roku ubiegał się o reelekcję, zagłosowało na niego aż 93,42 procent mieszkańców, którzy wzięli udział w wyborach. Był jeden z najlepszych wyników w kraju.

Radosław Ostałkiewicz miał 44 lata.

Co z obiecanymi 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Kluczowe spotkanie z ministrem sportu. Wkład własny wyliczony – wiceprezydent Chorzowa o stadionie Ruchu

Autor: Maciej Poloczek

09/05/2023

Pluca smogowe Katowice

Może Cię zainteresować:

Program Czyste Powietrze tylko dla cierpliwych. Rekordziści prawie od roku czekają na pieniądze

Autor: Michał Wroński

09/05/2023

Depeche mode spodek katowice

Może Cię zainteresować:

Tu Tina Turner wywijała tuż przed stanem wojennym, a Clapton postawił się milicji. 53 lata muzyki w Spodku

Autor: Marcin Zasada

08/05/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon