Nie żyje Zbigniew Cieślar. Rajdowy Mistrz Polski miał 51 lat. Pochodził z Wisły

Stało się. W wieku 51 lat zmarł Zbigniew Cieślar, pochodzący z Wisły rajdowy Mistrz Polski. Sportowiec od ponad roku zmagał się z problemami zdrowotnymi. Cierpiał na wtórny nowotwór kręgosłupa, żeber oraz miednicy. Jeszcze miesiąc temu W Alei Gwiazd Sportu na wiślańskim rynku odsłaniał tablicę ze swoim nazwiskiem.

zrzutka.pl
Cieślar

W piątek, 11 listopada wieczorem zmarł Zbigniew Cieślar, pochodzący z Wisły rajdowy mistrz Polski. Miał 51 lat.

Cieślar był doświadczonym kierowcą rajdowym i pilotem. Mistrzem Polski z 2021 roku. Znany i ceniony w całym regionie sportowiec, który niespodziewanie mocno podupadł na zdrowiu. Wszystko zaczęło się na ostatnim zwycięskim rajdzie. Podczas jazdy Cieślar poczuł mocny ból w kręgosłupie. Badania wykazały złamania kręgów odcinka piersiowego kręgosłupa, złamanie żebra i mostka. Uraz okazał się na tyle poważny, że potrzebna była natychmiastowa operacja. Pobrano też próbkę do histopatologii. Diagnoza? Nowotwór kręgosłupa. Podczas chemioterapii Cieślar doznał udaru niedokrwiennego mózgu.

Całe środowisko rajdowe w Polsce zmobilizowało się, żeby pomóc, wesprzeć finansowo kolejne medyczne zabiegi, niezbędne do tego, żeby Zbigniew Cieślar mógł normalnie funkcjonować. Ostatecznie udało się zebrać ponad 280 tysięcy złotych. Niestety Cieślar odszedł od nas przedwcześnie. W wieku 51 lat.

Jeszcze nieco ponad miesiąc temu, 30 września sportowiec odsłaniał na rynku w swojej rodzinnej Wiśle tablicę ze swoim nazwiskiem. W Alei Gwiazd Sportu. Bo był gwiazdą sportu.

Jerzy Pilch

Może Cię zainteresować:

71. urodziny Jerzego Pilcha. Zapraszamy na spacer śladami mistrz słowa po jego rodzinnej Wiśle

Autor: Patryk Osadnik

10/08/2023

Wisla zameczek

Może Cię zainteresować:

Wisła to jedno z najpiękniejszych letnisk w Beskidach - pisał w latach 30. Gustaw Morcinek w przewodniku po Śląsku

Autor: Katarzyna Pachelska

17/03/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon