"Niedziela w Pałacu" - nowy cykl wydarzeń w Centrum Kultury Śląskiej w pięknym pałacu w Nakle Śląskim. Na początek - 1 października - spotkanie z pisarką Gabrielą Kańtor

Centrum Kultury Śląskiej, znajdujące się w pięknym pałacu w Nakle Śląskim, proponuje nowy cykl wydarzeń, który zatytułowano "Niedziela w Pałacu". W wybrane niedziele od 1 października 2023 r. zaprasza na koncerty, spotkania autorskie, wystawy, promocje książek, pokazy teatralne i filmowe. Patronat nad cyklem objął portal Ślązag.

Kantor foto2 1

"Niedziela w Pałacu" to nowy cykl prężnie działającego w Pałacu w Nakle Śląskim (powiat tarnogórski) Centrum Kultury Śląskiej. Od 1 października 2023 r. w wybrane niedziele o godz. 17.15 będą tu organizowane koncerty, spotkania autorskie, wystawy, promocje książek, pokazy teatralne i filmowe. - To jest oferta cykliczna, wielopokoleniowa skierowana do całych rodzin - informują w CKŚ.

Dodatkową zachętą jest wiadomość, że podczas spotkań będzie otwarta Pałacowa kawiarenka, która będzie serwowała kawę i wyborne słodkości.

Pierwsza "Niedziela w Pałacu" już 1 października. Będzie to spotkanie z pisarką Gabrielą Kańtor

Start cyklu "Niedziela w Pałacu" już 1 października o godz. 17.15 spotkaniem z Gabrielą Kańtor – niezwykłą śląską pisarką, która w swojej literaturze, w sposób piękny i odkrywczy, ukazuje losy różnych postaci wpisanych na stałe w pejzaż Śląska. W szczególności - niezwykłych, zjawiskowych kobiet, których historie zapadają w pamięć. Gabriela Kańtor jest autorką takich książek jak "Koronki z płatków śniegu", "Tańcząc na czubkach palców", "Ławeczka księżnej Daisy" czy "Śląski Kopciuszek".

Oprawa muzyczna: Izabela Wilga (fortepian), Julia Loska (skrzypce). Pałacowa kawiarenka czynna od 16.00 do 19.00. Wstęp na spotkanie z Gabrielą Kańtor jest wolny.

Kolejne wydarzenie z tego cyklu odbędzie się w niedzielę 22 października o godz. 17.15. Tym razem będzie to koncert najpiękniejszych arii i duetów z oper i operetek w wykonaniu znakomitej sopranistki Gabrieli Silvy i jej muzycznych przyjaciół oraz adeptów sztuki wokalnej – rozśpiewanych studentów sopranistki. Bilety kosztują 30 zł. Można je kupić tu: www.kupbilecik.pl

Pałac Donnersmarcków w Nakle Śląskim

Może Cię zainteresować:

Niektórzy porównują do Disneylandu, ale bądźmy poważni. Pałac w Nakle Śląskim jest piękny i... prawdziwy

Autor: Urszula Gołkowska

04/08/2023

Anna cieplak pisarka

Może Cię zainteresować:

Anna Cieplak, autorka powieści „Ciało huty”: Jestem Zagłębiaczką, która w sercu nosi też Śląsk

Autor: Katarzyna Pachelska

25/08/2023

Palac w Brynku

Może Cię zainteresować:

Świerklaniec, Rybna, Brynek, Nakło Śląskie, Kalety i nie tylko. Oto najpiękniejsze pałace powiatu tarnogórskiego

Autor: Urszula Gołkowska

10/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon