Nieogrzane szkoły zimą? Minister Czarnek grozi samorządowcom. Chęciński: będzie pozew

- Niech minister Czarnek weźmie się za swoją robotę i przestanie kłamać. Zastanawiamy się nad pozwem w związku z jego skandalicznymi słowami. Nie można tak się zachowywać publicznie - powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Poszło o groźby ministra wobec samorządowców.

Wolna Szkoła / Gov
Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek po raz kolejny zaskoczył konfrontacyjną wypowiedzią dotyczącą organizacji pracy szkół w tym roku szkolnym. Odniósł się do możliwych problemów z ogrzaniem placówek oświatowych w dobie kryzysu energetycznego.

- Samorządowcy w całej Polsce dostają właśnie 13,7 mld złotych dodatkowych środków na bieżące wydatki, w tym również na ogrzewanie szkół. Jeśli którykolwiek samorząd - przy takiej pomocy - celowo nie będzie ogrzewał szkół, żeby wygonić dzieci na naukę zdalną, to będziemy występować do MSWiA i premiera o zarząd komisaryczny w takim miejscu - powiedział Czarnek. Dodał, że „nikt nie może powiedzieć, że nie ma pieniędzy na ogrzewanie".

- To nie groźba. To przypomnienie o przepisach prawa i obowiązku ich przestrzegania. Bzdury o zimnych szkołach i nauce zdalnej rozsiewają ci, którym nie zależy na spokoju i normalnym życiu Polaków. Czyli polityczni przyjaciele Tuska - m.in. w Warszawie Rafał Trzaskowski, w Poznaniu Jacek Jaśkowiak - stwierdził szef MEiN. Czarnek zasugerował też, że samorządowcy kradną pieniądze, dlatego brakuje środków na ogrzeanie.

Chęciński: Będzie pozew

Do słów ministra odniósł się Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca w programie Rozmowa Dnia. Zwrócił uwagę na to, że akurat w jego mieście 99 procent szkół ogrzewa spółka skarbu państwa.

- Niech minister Czarnek weźmie się za swoją robotę i przestanie kłamać. Zastanawiamy się nad pozwem w związku z jego skandalicznymi słowami. Nie można tak się zachowywać publicznie - stwierdził Chęciński.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

PWiK w Knurowie - woda knurów

Czeka nas podwyżka wody w Knurowie?

Konferencja prasowa Krzysztofa Mejera

Jak będzie przyszłość Krzysztofa Mejera po przegranej?

C5 A48 BBA E4 CF 4 C1 C B38 D A2 F524 A0855 B

Paweł Szkatuła interweniuje w sprawie obiektu...

4311 F81 D 169 E 486 D BF4 B D5 CF8 ED88 D81

Ewa Jurczyga: Nie jestem uwikłana w żadne afery...

Powiat Gliwicki

Rada Powiatu Gliwickiego naruszyła prawo?...

Wanda Nowicka

"Bardzo zależy mi na kontaktach z mieszkańcami"

Pieniadze knurow

Knurów. Ceny mieszkań lecą w dół. Prezentujemy...