Nocne bieganie z psem w Parku Śląskim już w sobotę 17 czerwca. Impreza dla rodzin i dla sportowców

W najbliższą sobotę, 17 czerwca 2023 r. w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się ciekawa sportowa impreza - drugie w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. To wydarzenie nie tylko dla zaawansowanych sportowców, ale też dla całych rodzin, które chcą pobiegać lub po prostu pospacerować ze swoimi psami rekreacyjnie, a nie wyczynowo. Dodatkową atrakcją jest fakt, że zawody odbędą się wieczorem i w nocy.

17 czerwca 2023 r. odbędą się drugie w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Tym razem uczestnicy będą spacerowali i biegali w Parku Śląskim w Chorzowie. Start zaplanowany jest o godzinie 20.00 na Polach Marsowych. Jak co roku impreza dedykowana jest zarówno zaawansowanym sportowcom, jak i całym rodzinom. Amatorzy marszów i biegów z czworonogami będą mogli się sprawdzić na dwóch trasach wyznaczonych parkowymi ścieżkami. Czeka na nich też ciekawie podana wiedza w postaci warsztatów weterynaryjnych. Wydarzenie wspiera Województwo Śląskie.

Dogtrekking to sport, który łączy ludzi. I psy!

Nie trzeba być zawodowcem, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Dogtrekkingu. Dogtrekking jest sportem, który łączy ludzi. Można w fantastycznej atmosferze spędzić aktywnie czas, zapewniając rozrywkę całej rodzinie oraz czworonogom. Zdecydowanie jest to dyscyplina dla osób, które uwielbiają spędzać dużo czasu na łonie natury ze swoim psem. Wysiłek zostaje nagrodzony widokami wspaniałych okoliczności przyrody województwa śląskiego i poznaniem innych wędrowców.

Ponieważ dogtrekking to również zabawa dla osób o sportowych ambicjach, podczas Pucharu Polski mogą ze sobą rywalizować również zawodnicy, starający się ukończyć trasę w jak najkrótszym czasie i walczyć o medale. Zawody w Parku Śląskim będą polegały na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z dwóch tras (5 km, 11 km) w oparciu o mapę turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśnią trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć.

Jest też kategoria rodzinna

W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. Istotne jest, że w Pucharze Polski w Dogtrekkingu 2023 może wystartować każdy z niemal każdym psem. W tracie imprezy odbędą się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie będzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.

Uroku imprezie niewątpliwie dodaje jej wieczorno-nocny charakter. Ponad 300 osób z latarkami czołowymi biegnących w towarzystwie psów z pewnością zrobi wrażenie również na kibicach.

Program Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Parku Śląskim:

Start, meta oraz biuro zawodów będą się znajdować na Polach Marsowych w Parku Śląskim”.

sobota 17.06

17.30 – 19.30 – zapisy i odbiór pakietów startowych
19.45 – wydawanie map, odprawa techniczna
20.00 – START na dystansie MINI kat. indywidualna
20.05 – START na dysansie MINI kat. rodzinna
20.15 – START na dystansie CHIHUAHUA
20.30 – warsztaty z lekarzem weterynarii
23.00 - dekoracja

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie dogtrekking.com.pl

Atrakcje Regionów w Parku Śląskim Będzie m in hiszpańska wyspa

Może Cię zainteresować:

W weekend targi turystyczne Atrakcje Regionów w Parku Śląskim. Będzie m.in. hiszpańska wyspa

Autor: Redakcja

15/06/2023

Planetarium Śląskie Śląski Park Nauki

Może Cię zainteresować:

Planetarium Śląskie to dzieło sztuki, sygnał z kosmosu. Gratulujemy nagrody, zupełnie nas ona nie dziwi

Autor: Arkadiusz Nauka

31/05/2023

Wizualizacja placu Sejmu Śląskiego ZZM

Może Cię zainteresować:

Mniej samochodów, więcej zieleni w miastach. Architekt Robert Konieczny: - To jedyna słuszna koncepcja, by miasta były lepsze do życia, bardziej atrakcyjne

Autor: Katarzyna Pachelska

11/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon