Nowy singiel Męskiego Grania 2023 już dostępny. Vito Bambino w trio prezentuje swoje "Supermoce"

Równo w południe odbyła się premiera nowego singla corocznej trasy koncertowej Męskie Granie. W tym roku jego realizacji podjęło się trzech czołowych artystów muzyki gatunku pop. Muzycy nie zostali wybrani bez powodu, w końcu do dwojga z nich powędrował tegoroczny Fryderyk w kategorii Utwór Roku.

mat. prasowe
Igo, Mrozu, Vito Bambino - Męskie Granie 2023

Od kilku lat hymny trasy koncertowej pod nazwą "Męskie Granie" notowane są na czołowych miejscach list przebojów. Dla zobrazowania singiel "I Ciebie też, bardzo" z 2021 roku w serwisie YouTube obejrzało ponad 64 miliony osób. Natomiast trzynaście dotychczasowych hymnów Męskiego Grania zebrało około 390 mln wyświetleń na oficjalnym kanale Youtube'a.

Hymn Męskiego Grania 2023 już dostępny

W środę, 17 maja o godzinie 12.00 odbyła się premiera długo wyczekiwanego hymnu tegorocznej trasy koncertowej. Równo tydzień przed premierą na oficjalnej stronie Męskiego Grania ogłoszono, którzy artyści podjęli się wykonania hymnu. Igo, Mrozu oraz reprezentant muzyki gatunku pop z Katowic, czyli... Vito Bambino. Zarówno Vito, jak i Igo już wcześniej współtworzyli hymn, jednak dla Mroza "Supermoce" są debiutem.

Premierowy utwór "Supermoce" w ciągu 30 minut obejrzało blisko 5 tysięcy osób. - Niepokorni i niepowtarzalni. Oryginalni i niekonwencjonalni. Artyści z krwi i kości. Mieszają style, łączą gatunki, szukają własnej drogi. Muzycy, którzy nie oglądają się na innych, lecz sami tworzą trendy - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Męskiego Grania o twórcach Hymnu.

Premiera hymnu odbyła się w przeddzień sprzedaży ostatniej puli biletów na koncerty w ramach trasy Męskiego Grania. Teledysk do utworu "Supermoce" został nakręcony w Warszawie. Z nowego singla bije dobra energia, a kawałek już przy pierwszym odsłuchu wpada w ucho. Natomiast w klipie widzimy wręcz kaskaderskie sceny.

Męskie Granie 2023 - lista miast i artystów

Męsknie Granie w tym roku zawita do siedmiu polskich miast, w tym tylko jednego na terenie województwa śląskiego. Na szczęście to w nim odbędzie się finał imprezy. Będą to:

 • Szczecin (16-17 czerwca, EPSD Aeroklub Szczeciński),
 • Poznań (23-24 czerwca, Park Cytadela),
 • Warszawa (7-8 lipca, Służewiec),
 • Gdańsk (21-22 lipca, Polsat Plus Arena),
 • Kraków (4-5 sierpnia, Muzeum Lotnictwa),
 • Wrocław (11-12 sierpnia, Pola Marsowe)
 • Żywiec (25-26 sierpnia, Amfiteatr Pod Grojcem).

Wiemy także, kto wystąpi podczas sierpniowych koncertów w Żywcu:

Piątek, 25 sierpnia:

 • Scena Główna: Piotr Zioła; Kacperczyk; Rat Kru x Kombii; Maria Peszek; Brodka; Męskie Granie Przestawia: Nosowska – Król,
 • Scena Ż: Potock; Faustyna Maciejczuk; Holden; Błoto: Hip Hop Special; Kuban; Mery Spolsky; The Dumplings.

Sobota, 26 sierpnia:

 • Scena Główna: Beztrosko: Zalia, Dominika Płonka, Julia Rocka, Julia Pośnik, Frank Leen, Ignacy, Lackluster; Paktofonika: Retrospekcje; Ralph Kaminski; Mrozu; Daria Zawiałow; Męskie Granie Orkiestra 2023,
 • Scena Ż: Nita; LXS feat. Oskar83, Wojtek Sokół; Dawid Tyszkowski; Kaśka Sochacka; Kim Nowak; Musiałowski.
Męskie Granie 2022

Może Cię zainteresować:

O co cho? W Katowicach w te wakacje nie będzie ani Męskiego Grania, ani Letnich Brzmień

Autor: Katarzyna Pachelska

06/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon