Nożownik z Bielska-Białej usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa nastolatki

Arkadiusz D. przed wejściem do jednej ze szkół w Bielsku-Białej nożem zaatakował 12-letnią uczennicę. - Mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - informuje prok. Agnieszka Michulec. Mężczyzna przebywa w Bielskim Centrum Psychiatrii.

ARC
Nożownik z Bielska Białej

Przypomnijmy, że do ataku doszło w czwartek, 5 maja, około godz. 13.00 przed drzwiami XXII Szkoły Podstawowej w Bielsku-Białej. 41-letni Arkadiusz D. nożem kilkakrotnie ugodził 12-letnią uczennicę, a następnie porzucił narzędzie zbrodni i uciekł. Mężczyznę, który ukrywał się w jednym z pobliskich bloków, szybko zatrzymali mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

- Arkadiusz D. został przewieziony do Bielskiego Centrum Psychiatrii, ponieważ istnieje podejrzenie, że to zdarzenie miało związek z jego zaburzeniami psychicznymi - informuje prok. Agnieszka Michulec z Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. - Mężczyzna usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - wyjaśnia.
Nożownik z Bielska-Białej

Może Cię zainteresować:

Nożownik zaatakował uczennicę przed drzwiami szkoły. 12-latka nadal jest w ciężkim stanie

Autor: Patryk Osadnik

06/05/2022

Na miejscu są już śledczy (Piątek, 6 maja, godz. 15.30), którzy prowadzą przesłuchanie Arkadiusza D. Wszystko wskazuje na to, że nastolatka była jego przypadkową ofiarą. Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe wystąpi o tymczasowe aresztowanie 41-latka.

Uczennica trafiła początkowo do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, a stamtąd została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

- Pacjentka w nocy przeszła operację ratującą życie. W bardzo ciężkim stanie przebywa aktualnie na oddziale intensywnej terapii - przekazał portalowi ŚLĄZAG w piątek o poranku Wojciech Gumułka z GCZD.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka