"Obrońcy życia" na Jasnej Górze: Więcej osób ginie z powodu aborcji, niż w Ukrainie

"Obrońcy życia" spotkali się na Jasnej Górze. Modlili się o pokój w Ukrainie i nawrócenie Rosji. - Choć wojna zbiera tragiczne żniwo i wciąż rośnie liczba ofiar, to jednak najwięcej osób jest zabijanych w wyniku aborcji - napisało biuro prasowe Jasnej Góry.

Jasna Góra
Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę

Na Jasnej Górze w Częstochowie odbyła się 42. Pielgrzymka Obrońców Życia, organizowana przez środowiska antyaborcyjne. W sobotę, 19 marca, wierni uczestniczyli w nabożeństwie, podczas którego modlili się o pokój w Ukrainie i nawrócenie Rosji.

- Od blisko miesiąca świat z przerażeniem śledzi doniesienia na temat brutalnej agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Ofiarami i zakładnikami zbrodniczej, rosyjskiej napaści stają się bezbronni mieszkańcy ukraińskich miast, z premedytacją bombardowanych przez Rosjan. Naszą misją wobec dramatu wojny jest pomoc materialna i ofiarny wolontariat, a także nieustająca modlitwa o pokój - czytamy w komunikacie Jasnej Góry.

- Choć wojna zbiera tragiczne żniwo i wciąż rośnie liczba ofiar, to jednak najwięcej osób jest zabijanych w wyniku aborcji - przypominają o tym obrońcy życia - napisano na oficjalnym profilu Jasnej Góry na Twitterze.

"Obrońcy życia" nie poprzestają w wysiłkach

Przypomnijmy, że 22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej zakazał aborcji z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, nawet takich, które doprowadzą do jego nieuniknionej śmierci lub sprawią, że dziecko urodzi się martwe. Jedyną przesłanką do aborcji w Polsce pozostało zagrożenie życia matka.

- Pomimo tej, dobrej zmiany prawa, nie możemy poprzestawać w naszych wysiłkach na rzecz ochrony życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci - zaapelowali "obrońcy życia".

Wskazali, że w tym celu konieczne jest przekazywanie rzetelnej - w ich ocenie - wiedzy, a także promowanie pozytywnego wizerunku środowiska antyaborcyjnego, które kojarzy się m.in. z kontrowersyjnymi czarnymi ciężarówkami.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców