Od Hanysów dla Goroli. Ruch Chorzów podziękował Zagłębiu Sosnowiec za pomoc w awansie

Z Chorzowa do Sosnowca trafiła wyjątkowa przesyłka - kilkadziesiąt skrzynek piwa „Chorzowskie”. W ten sposób Ruch podziękował Zagłębiu za pomoc w awansie do Ekstraklasy.

Pamiętacie przedostatnią kolejkę 1. ligi? Ruch Chorzów niespodziewanie przegrał wtedy z GKS-em Katowice 1:2 i wydawało się, że pogrzebał szansę na bezpośredni awans do Ekstraklasy. Kibice Niebieskich byli załamani i szykowali się na grę swojej drużyny w barażach.

Jednak następnego dnia zdarzył się cud. Wisła Kraków przegrała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 1:2. Dla Ruchu oznaczało to, że nadal może wejść do piłkarskiej elity bez gry w barażach. W Chorzowie pokochano Sosnowiec. Kibicie Niebieskich dziękowali w mediach społecznościowych drużynie z Zagłębia i jej trenerowi – Marcinowi Malinowskiemu, byłemu piłkarzowi chorzowskiego Ruchu.

Chorzowskie piwo dla Zagłębia Sosnowiec

Pytaliśmy wtedy na Cichej czy wysłali już do Sosnowca kosz kwiatów albo kistę piwa. Rzecznik klubu zapewniał, że podziękują im za sportową postawę. No i stało się. Na stadion Zagłębia dotarła paleta z piwem „Chorzowskie”, warzonym specjalnie dla Ruchu.

- Gorole dziękują za prezent – napisali w mediach społecznościowych ludzie z Zagłębia Sosnowiec. - Smacznego – odpowiedzieli w Ruchu Chorzów.

Przypomnijmy jeszcze, że w ostatniej kolejce 1. ligi Ruch Chorzów pokonał GKS Tychy 1:0 i bezpośrednio awansował do Ekstraklasy. Bez pomocy Zagłębia Sosnowiec to by się nie udało.

Ruch znów w Ekstraklasie!

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! „Niebiescy” mają awans, trzeci z rzędu. To jedna z najlepszych futbolowych historii na Śląsku

Autor: Redakcja

03/06/2023

Ruch Zagłębie

Może Cię zainteresować:

Hanysy vs. Gorole? Zobaczcie, jak piłkarze Ruchu Chorzów i Zagłębia Sosnowiec mobilizują się przed meczem

Autor: Maciej Poloczek

08/09/2022

W Chorzowie pokochano Sosnowiec Zagłębie pomogło Ruchowi

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie pokochano… Sosnowiec. Zagłębie pomogło Ruchowi

Autor: Maciej Poloczek

29/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon