Od rzecznika do polityka - tym razem bez powodzenia. Była rzecznik wojewody nie będzie burmistrzem Czerwionki-Leszczyn. Rzecznik tyskiego UM przegrała w Chełmie Śląskim

Od rzecznika do polityka? Waldemar Bojarun, Marcin Bazylak, czy Maciej Gramatyka - to tylko niektóre przykłady z naszego regionu. Funkcja rzecznika prasowego zdaje się dobrą szkołą samorządowej polityki. Tym razem w Czerwionce-Leszczynach i Chełmie Śląskim paniom rzecznik się nie udało...

Od rzecznika do polityka nie tym razem

Była rzecznik Wieczorka nie będzie burmistrzem Czerwionki-Leszczyn. Zdecydowało 28 głosów

Alina Kucharzewska, była rzecznik wojewody śląskiego Jarosława Wieczora, nie będzie burmistrzem Czerwionki-Leszczyn. Rządzący gminą od 2006 r. Wiesław Janiszewski obronił stanowisko zaledwie 28 głosami. Wyniki II tury wyborów prezentują się następująco:

  1. Wiesław Janiszewski - 50,11% (6170 gł.)
  2. Alina Kucharzewska - 49,89% (6142 gł.)
- Zrobię wszystko, aby realizować hasło mojej kampanii: ,,Razem można więcej". Wszystko, abyśmy mówili o wspólnej, pozytywnej teraźniejszości i przyszłości dla naszej gminy. Gwarantuję państwu dialog i współpracę na rzecz rozwoju Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny - mówi Janiszewski na powyborczym nagraniu.

Kucharzewska pogratulowała zwycięstwa dotychczasowemu burmistrzowi. Zaznaczyła jednak, że przegrała nieznacznie, a wynik ,,o włos" powinien dać do myślenia Wiesławowi Janiszewskiemu. - Mam nadzieję, że ten wynik da do myślenia naszemu włodarzowi, bowiem nie wziął się on z niczego, ale jest głosem tych wszystkich Mieszkańców, u których stracił zaufanie.

- Działać będę nadal aktywnie na rzecz naszych Mieszkanek i Mieszkańców, bowiem zdania nie zmieniłam i uważam, że czas na przyspieszenie z rozwojem naszej małej Ojczyzny. Wierzę głęboko, że burmistrz także dojdzie do tego wniosku i postawi na realizację wielu zadań, na które czekają wszyscy od lat, a które zresztą obiecał też w swoim programie wyborczym - napisała Kucharzewska w mediach społecznościowych.

Zmiana w Chełmie Śląskim po 29 latach. Rzecznik tyskiego magistratu nie będzie nowym wójtem

Po 29 latach nowego wójta będzie miał Chełm Śląski. Pełniący te funkcję od marca 1995 r. Stanisław Jagoda postanowił nie ubiegać się o kolejną kadencję. Spróbował swoich sił, kandydując do Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, ale nie uzyskał mandatu.

Zwycięzcą drugiej tury wyborów został Andrzej Seweryn, były radny, przedsiębiorca i specjalista w branży budowlanej, który pokonał rzecznik prasową Urzędu Miejskiego w Tychach Ewę Grudniok. W tym przypadku, przewaga była zdecydowanie bardziej wyraźna:

  1. Andrzej Seweryn - 64,42% (1657 gł.)
  2. Ewa Grudniok - 35,58% (915 gł.)

Grudniok pogratulowała Sewerynowi, życząc mu powodzenia w spełnieniu obietnic wyborczych. Wyraziła nadzieję, że następne 5 lat będzie czasem rozwoju gminy.

- Dziękuję za każdy oddany na mnie głos. To dla mnie zaszczyt, że tak wiele osób mnie poparło i we mnie uwierzyło. Bardzo doceniam także pomoc i wsparcie podczas kampanii wyborczej - to było dla mnie ważne doświadczenie i niezwykle intensywny czas. Zajęcie 2 miejsca i pokonanie 3 silnych kontrkandydatów w pierwszej turze wyborów pokazało mi, że jest przestrzeń dla kobiet w lokalnym samorządzie oraz, że kompetencje i wiedza dla wielu osób mają znaczenie - napisała Grudniok na swoim facebookowym profilu.
Katarzyna kuczynska budka2

Może Cię zainteresować:

Dziennikarka, rzeczniczka, urzędniczka. Długa droga Katarzyny Kuczyńskiej-Budki do prezydentury w Gliwicach

Autor: Michał Wroński

22/04/2024

Agnieszka Rupniewska

Może Cię zainteresować:

Kim jest Agnieszka Rupniewska, nowa prezydent Zabrza, która po 18 latach zdetronizowała Małgorzatę Mańkę-Szulik?

Autor: Michał Wroński

21/04/2024

Agnieszka rupniewska

Może Cię zainteresować:

Druga tura wyborów prezydenckich: w Świętochłowicach wygrywa Beger, w Tarnowskich Górach Czech. W Zabrzu - Rupniewska

Autor: Marcin Zasada

21/04/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon