Odwołano strajk ostrzegawczy ochroniarzy z Grupy KOK. Premia inflacyjna załatwiła sprawę

Związkowcy z Konsorcjum Ochrony Kopalń odwołali zapowiadany na poniedziałek strajk ostrzegawczy. W czwartek (13 października) doszli do porozumienia z zarządem Grupy KOK. Zakładano ono m.in. wypłatę premii inflacyjnej i podwyżkę wynagrodzeń najsłabiej zarabiających pracowników.

solidarnosckatowice.pl
Ochrona

Kopalnie Polskiej Grupy Górniczej jednak nie zostaną bez ochrony. Zapowiadany na najbliższy poniedziałek (17 października) dwugodzinny strajk ostrzegawczy pracowników Grupy KOK został odwołany po tym jak w czwartek związkowcy doszli do porozumienia z zarządem spółki.

Jak poinformował nas Ireneusz Lier, szef „Solidarności” w Grupie KOK porozumienie zakłada wypłatę wszystkim pracownikom Grupy KOK premii inflacyjnej w listopadzie i grudniu (2x 500 zł), podniesienie o 350 - 400 zł wynagrodzeń dla najsłabiej zarabiających pracowników, a także zagwarantowanie, że minimalne kategorie zaszeregowania osobistego nie będą niższe od poziomu płacy minimalnej. Jak powiedział związkowiec porozumienie kończy trwający od kilku miesięcy spór zbiorowy w Grupie KOK. Zapowiedział jednak, że temat wynagrodzeń na pewno wróci w nowym roku.

Przypomnijmy, że decyzję o strajku ostrzegawczym związkowcy podjęli w ubiegły wtorek po tym jak w przeprowadzonym tydzień temu referendum ponad 93 proc. pracowników (przy ponad 70-procentowej frekwencji) opowiedziało się za takim rozwiązaniem. Miał on objąć wszystkie ochraniane przez Grupę zakłady PGG, czyli zdecydowaną większość jej kopalń, a także biuro zarządu i zakłady remontowe Grupy KOK oraz oddziały świadczących usługi sprzątające.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samorządowcy z umowami na realizację projektów zakładających powstanie nowych CUS

"Nowe spojrzenie na usługi społeczne"

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny