Off Festival 2022. Brytyjska artystka nagle odwołała swój koncert. Powodem homofobiczne komentarze?

Do małego skandalu doszło podczas tegorocznego Off Festivalu w Katowicach. Brytyjska artystka Shygirl odwołała swój występ na 50 minut przed rozpoczęciem koncertu i wróciła do hotelu. Potem tłumaczyła, że chodziło o „potrzeby bezpieczeństwa". Nieoficjalnie wiemy, że DJ-ka poczuła się urażona homofobicznymi komentarzami jednego z artystów.

Shygirl na off festivalu

Pochodząca z Wielkiej Brytanii DJ-ka Shygirl, a właściwie Blane Muise, miała wystąpić na Off festivalu podczas ostatniego dnia imprezy. Jej koncert był zaplanowany na niedzielę, 7 sierpnia na godzinę 21.45. Artystka była już w garderobie, jednak na scenę nie wyszła. 50 minut przed startem koncertu odwołała swój występ. Fani byli zdezorientowani. Organizatorzy festivalu wydali komunikat, w którym poinformowali, że koncert się nie odbędzie.

- Pomimo spełnienia wszystkich wymagań związanych z koncertem Shygirl na OFF Festivalu, Artystka na miejscu podjęła decyzję o odwołaniu swojego występu, czego bardzo żałujemy - czytamy w komunikacie.

Oficjalnych powodów odwołania koncertu przez Shygirl nie ujawniono. Fani mogli się tylko domyślać, o co tak naprawdę chodzi. Oliwy do ognia dolała sama artystka, która jeszcze w niedzielę wieczorem zamieściła w Internecie taki wpis:

Kultura przedsiębiorstwa wartościująca przemoc musi się skończyć. Ja zdecydowanie nie będę wspierała organizacji, które nie traktują problemu przemocy poważnie

Transfobiczne komentarze, spóźniona reakcja organizatorów

O jakiej przemocy mówiła Shygirl. Nieoficjalnie wiemy, że powodem całej tej awantury było zachowanie innego artysty występującego na Off Festivalu, który miał swoją garderobę tuż obok garderoby brytyjskiej artystki.

- Doszło między nimi do kłótni. Ten artysta rzucał w stronę Shy homofobicznymi tekstami, zażądał przeniesienia jej garderoby jak najdalej od niego - przekazała nam osoba znająca kulisy sprawy. (Shygirl jest osobą biseksualną).

Jak zareagowali organizatorzy? Jak mówi, nasz informator, rozpoczęło się gorączkowe rozpytywanie o zmianę pomieszczeń, w których do występu przygotowują się artyści. Shygirl miała poczuć się niekomfortowo i odwołała koncert

Przedstawiciele Off Festivalu nie potwierdzają tych informacji i zapewniają, że dopilnowali wszystkich warunków kontraktu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Janosch

Janosch, najwybitniejszy śląski bajkopisarz, kończy 92 lata

Radosław Palacz weźmie udział w imprezie charytatywnej

Radosław Palacz weźmie udział w charytatywnej imprezie

Bebok w kapucy

Kulturalny ŚLĄZAG na połowę lipca 2022

TKB

Tydzień Kultury Beskidzkiej zacznie się 30 lipca 2022

Letnie Brzmienia, Katowice

Letnie Brzmienia w Katowicach. M.in. Zalewski, sanah

Koncert dla Ukrainy w Bytomskim Centrum Kultury

Solidarność z Ukrainą w Bytomskim Centrum Kultury