Ogłoszono nowe, dalekodystansowe kierunki wakacyjne z lotniska w Pyrzowicach. Obsłuży je należący do PLL LOT Dreamliner

Dominikana, Wietnam, Tajlandia – to nowe, dalekodystansowe kierunki wakacyjne z lotniska im. Wojciecha Korfantego. Rejsy obsługiwać będzie należący do Polskich Linii Lotniczych LOT Boeing 787-8 Dreamliner. Kiedy uruchomione zostaną trasy?

Piotr Adamczyk/ KTW PR
Dreamliner PLL LOT

Jeszcze w tym roku z lotniska w Pyrzowicach będzie można polecieć do Dominikany, Wietnamu i Tajlandii – będą to loty bezpośrednie. Połączenia zapowiedziało biuro podróży Coral Travel. Do Dominikany (miejscowość Punta Cana) będzie można latać od 1 listopada 2022 do 7 marca 2023 r., do wietnamskiego Phu Quoc od 2 listopada 2022 r. do 8 marca 2023 r., natomiast do Phuket w Tajlandii – od 3 listopada 2022 r. do 9 marca 2023 r. Dwa ostatnie kierunki to nowość dla lotniska w Pyrzowicach.

Wiadomo już, że wspomniane, dalekodystansowe trasy obsługiwane będą przez należącego do Polskich Linii Lotniczych LOT Boeinga 787-8 Dreamlinera. Samolot zabiera na pokład 252 pasażerów w trzyklasowej konfiguracji kabin; 18 miejsc jest dostępnych w klasie business, 21 – w premium, zaś 213 – w klasie economy. Dodajmy, że loty z Pyrzowic odbywać się będą co 10-11 dni.

Dalekie loty i egzotyczne wakacje

W Pyrzowicach przypominają, że dynamiczny rozwój dalekodystansowych kierunków czarterowych z Katowice Airport nastąpił w pandemicznym 2021 roku. Biura podróży zaczęły wówczas oferować z Pyrzowic tak egzotyczne kierunki wakacyjne jak Dominikana, Kuba czy Meksyk. Do tych krajów można było polecieć bezpośrednio na pokładzie „lotowskiego” Dreamlinera. Jak się okazało, oferta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem klientów, ponieważ już w 2021 roku na rejsach czarterowych z i do Cancun, Puerto Platy, Punta Cany i Varadero obsłużono w Pyrzowicach w sumie ponad 52 tysiące podróżnych. Dodajmy, że wszystkie te kierunki dostępne są także w 2022 roku.

– Cieszymy się, że biuro podróży Coral Travel w sezonie Zima 2022/2023 uzupełni dalekodystansową ofertę czarterową pyrzowickiego lotniska o kolejne rewelacyjne miejsca, czyli Tajlandię, Wietnam oraz zawsze niezwykle popularną Dominikanę – podkreśla Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem im. Wojciecha Korfantego.
Koszenie trawy w Pyrzowicach

Może Cię zainteresować:

Bezpieczeństwo na lotnisku? Tak. Dbają o to sokoły, gazowe armatki hukowe i… odpowiednie koszenie trawy

Autor: Grzegorz Lisiecki

28/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Elka Park Śląski

„Elka” świętuje 55. urodziny. Przejażdżka za 5 złotych

Niebezpieczna sytuacja na basenie w Sosnowcu

W Sosnowcu dziecko tonęło obok dorosłych. Krok od tragedii

Łzy

"Nie" dla podróby zespołu Łzy na dożynkach! Śląska awantura

Plac do Radości Libero

Odnowiona strefa zabawy przed Galerią Libero w Katowicach

Planetarium Śląskie otwarcie 22

Tłumy ruszyły oglądać nowe Planetarium Śląskie

W najbliższy piątek, 10 czerwca, można będzie spróbować tradycyjnie pieczonego chleba z rudzkiego piekaroka.

Piknik pod piekarokiem

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców