Ogólnopolskie zawody wspinaczkowe dla młodzieży w SKARPIE BYTOM

W najbliższy weekend (21-23 marca) w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM odbędzie się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostwa Polski. Do Bytomia przyjadą najlepsi młodzi zawodnicy z całego kraju, którzy będą rywalizować w boulderingu, wspinaczce na trudność oraz wspinaczce na czas. Wstęp na widownię będzie bezpłatny.

DSC 7491 1

Klub Sportowy SKARPA BYTOM już po raz drugi organizuje Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostwa Polski

Na listach startowych jest ponad 200 zawodników z całej Polski. W zeszłym roku zorganizowaliśmy te zawody po raz pierwszy i mamy nadzieję, że tegoroczna impreza przebiegnie w równie wspaniałej atmosferze – mówi Miłosz Bujak, dyrektor zawodów, a na co dzień kierownik ds. personalnych Klubu Sportowego SKARPA BYTOM.
Cieszymy się, że w Bytomiu ponownie odbędzie się to wydarzenie. To nie tylko okazja do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale także do integracji młodzieży i promowania zdrowego trybu życia wśród mieszkańców – podkreśla Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Rywalizacja w trzech dyscyplinach

Zawodnicy będą rywalizować w trzech głównych dyscyplinach: boulderingu, prowadzeniu oraz wspinaczce na czas. Każda z nich wymaga wyjątkowych umiejętności, siły, precyzji i szybkości, co czyni zawody niezwykle interesującymi zarówno dla uczestników, jak i dla widzów. – Bouldering skupia się na pokonywaniu tzw. problemu, na ścianie nie wyższej niż 5 metrów, prowadzenie polega na wspinaniu się po dłuższych, wymagających drogach z użyciem lin asekuracyjnych, a wspinaczka na czas to dynamiczna konkurencja, w której liczy się każda setna sekundy – wyjaśnia Miłosz Bujak.

Wstęp wolny dla kibiców

Od piątku do niedzieli niektóre ze stref wspinaczkowych w obiekcie będą wyłączone z użytku, ale SKARPA BYTOM zaprasza wszystkich zainteresowanych do wspólnego kibicowania zawodnikom. Wstęp dla widowni będzie bezpłatny. Organizatorzy zapraszają do kibicowania zawodnikom podczas finałów – w piątek o godz. 16:00 i 17:30, w sobotę o godz. 12:00 i 16:00, a w niedzielę o godz. 11:15 i 12:15.

Organizatorem Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest Lubelska Unia Sportu, a patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP. Organizatorem Mistrzostw Polski jest Polski Związek Alpinizmu, a patronat honorowy objął Prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Sponsorami zawodów są Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu, 8a, Marbo Sport, Biała Materia, 9c, Mammut, Climbtop, On lemon, Kreator Media oraz Oshee. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski, województwo lubelskie, Miasto Lublin, Fundacja Lotto, TVP Sport, TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Zwieger, Nałęczowianka, Ziaja, Pszczelarz Kozacki, Krówki z Opola Lubelskiego. Partnerzy obiektu to: Evolv, Wildcountry, Salewa.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon