Ostatnie koncerty Letnich Brzmień pod Halą Parkową w Katowicach. Zagrają Zalewski, Kwiat Jabłoni, Mery Spolsky

Przed nami ostatni weekend wakacji, i również ostatni weekend festiwalu Letnie Brzmienia pod Halą Parkową w Katowicach. Wystąpią Zalewski Mery Spolsky oraz Kwiat Jabłoni. Dla fanów zespołu będzie to niezła gratka, bo rodzeństwo Sienkiewiczów zapowiedziało, że zrobi sobie przerwę od koncertowania.

Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów. W lipcu w plenerze pod Halą Parkową w Katowicach wystąpili Vito Bambino, sanah i Mrozu.

W sierpniu odbędzie się koncert Zalewskiego (26.08), a katowicką część Letnich Brzmień zamkną występy Mery Spolsky i Kwiatu Jabłoni (28.08).

Letnie Brzmienia w 13 polskich miastach w wakacje

Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach z najpopularniejszymi artystkami i artystami, którzy mają moc przyciągania i czarowania publiczności. Letnie Brzmienia to projekt Good Taste Production, który był odpowiedzią na pandemiczną rzeczywistość Covid-19. Dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami, od trzech lat aktywizuje miejską przestrzeń. Trasa koncertowa trwa całe wakacje. Koncerty odbywają się będą w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. Szczegółowy harmonogram koncertów można sprawdzić TUTAJ.

Harmonogram koncertów w Katowicach:  
26.08 (piątek), godz: 20:00 – Zalewski

28.08 (niedziela), godz. 18:00 – Mery Spolsky

28.08 (niedziela), godz. 20:00 – Kwiat Jabłoni

Ceny biletów na Letnie Brzmienia w Katowicach

Bilety w cenie od 79 zł są dostępne na www.letniebrzmienia.pl. Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejścia na koncert.  

Dokładny harmonogram koncertów znajduje się również na www.goodtaste.pl oraz Facebooku. Daty i godziny koncertów oraz ceny biletów różnią się w zależności od wydarzenia. Wszystkie informacje należy sprawdzać na bieżąco w kanałach Organizatora oraz śledzić powiadomienia mailowe ze strony bileterii. Regulamin Imprezy jest dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin oraz www.letniebrzmienia.pl. 

Kto wystąpi na Letnich Brzmieniach w Katowicach

Zalewski to człowiek orkiestra. Przełomem w jego twórczości to wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejnym sukcesem była płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, z którą w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszył w trasę koncertową po klubach i filharmoniach. W 2020 r., po półrocznej ciszy oraz 4 latach od wydania ostatniego autorskiego albumu powrócił z nowym albumem „Zabawa” promowanym tytułowym utworem oraz singlem „Annuszka”.

Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy.

Organizatorem cyklu Letnie Brzmienia jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem strategicznym został Eventim.pl. Partnerzy Letnich Brzmień to Urząd Miasta Katowice, Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek i Szlak Śląskiego Bluesa.  Patroni medialni projektu to Radio Zet, Gazeta Wyborcza, AMS, Zwierciadło, Plejada, Onet, mojekatowice.pl.

Projekt Letnie Brzmienia wspiera realizację 17 celów zrównoważonego rozwoju Miasta Katowice. „(…) To plan rozwoju świata składający się siedemnastu podstawowych celów, dotykających aspektów zarówno gospodarczych, społecznych, jak i środowiskowych. Ujęte w Agendzie 2030 intencje są niezwykle ambitne i stanowią prawdziwe wyzwanie. Zostały przygotowane na podstawie wyników przeprowadzonych wcześniej konsultacji społecznych, przy zaangażowaniu wielu podmiotów na świecie, których głosy koncentrowały się na potrzebach najbiedniejszych i najsłabszych jednostek.” Więcej o projekcie przeczytać można na www.katowice.eu. 
www.letniebrzmienia.pl
www.facebook.com/letniebrzmienia
www.instagram.com/letniebrzmienia

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon