Oszust z Tindera wyłudził od mieszkanki Zabrza 112 tysięcy złotych

Jaki kraj, taki oszust z Tindera. 29-letni mężczyzna wyłudził od poznanej przez popularną aplikację randkową mieszkanki Zabrza 112 tysięcy złotych. Obiecywał nowej znajomej zyski z przygotowywanej inwestycji. A tak naprawdę chciał zwiać z wyłudzoną kasą.

Oszust zabrze

Sprytny „pomysł na biznes" wymyślił sobie pewien 29-letni mężczyzna. Oszust wyłudził od mieszkanki Zabrza ponad 112 tysięcy złotych. Jak to zrobił? Wykorzystał pewną popularną aplikację randkową. To właśnie tam „zesparował się" z 37-letnią kobietą. Ta znajomość trwała kilka tygodni. Doszło nawet do spotkania twarzą w twarz podczas którego mężczyzna podał swojej „wybrance" fałszywe imię i nazwisko. imię i nazwisko. Po spotkaniu zaczął namawiać kobietę do zainwestowania w jego nowy interes. Oszust obiecywał, że kobieta szybko wzbogaci się na jego nowej działalności, która miał polegać na handlu telefonami z górnej półki.

- Mężczyzna przekonywał ją, że pieniądze, które zainwestowała, na pewno zostaną pomnożone. Jednak proszony o zwrot pieniędzy, 29-latek nie kwapił się, aby oddać gotówkę należącą do pokrzywdzonej. W końcu zabrzanka postanowiła poprosić o pomoc policjantów - informuje mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej komendy.

Na szczęście policjantom szybko udało się ustalić prawdziwe dane oszusta i go zatrzymać. Co ciekawe, mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Na początku października mężczyzna został zatrzymany na terenie Krakowa, gdzie ukrywał się w wynajmowany apartamencie. W chwili zatrzymani miał przy sobie podrobione dokumenty tożsamości. Mężczyznę doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut oszustwa i posiadania podrobiony dokumentów. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

- Zawierając nowe znajomości, należy być bardzo ostrożnym w szczególności, gdy osoba, którą znamy tylko z internetu, oczekuje od nas wpłacania pieniędzy lub przekazywania innych korzyści. Sprawcy najpierw zdobywają zaufanie, a później proszą o załatwienie różnych spraw, które wiążą się z wpłaceniem pieniędzy. Zdarza się także, że oszuści namawiają ofiary do wysłania im intymnych zdjęć, by wykorzystać je do szantażu i domagając się pieniędzy. Łupem oszustów padają nie tylko pieniądze, ale i cenne dane osobowe - tłumaczy rzecznik zabrzańskiej policji.

Jacek w

Może Cię zainteresować:

Były piłkarz Górnika Zabrze zatrzymany. Miał należeć do grupy przestępczej

Autor: Arkadiusz Nauka

13/10/2022

Stadion zabrze

Może Cię zainteresować:

Stadion Górnika Zabrze będzie miał czwartą trybunę z prawdziwego zdarzenia. Umowa na finansowanie budowy podpisana

Autor: Katarzyna Pachelska

22/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon