Otwarcie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Zdjęcia z Parady Steampunkowej

Otwarcie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku 4 czerwca 2022 roku to pełna energii impreza, wieńcząca rewitalizację ważnego dla miasta i Śląska, poprzemysłowego obiektu. Na mapie regionu przybył kolejny odnowiony postindustrialny zabytek.

"Parada Steampunku to podróż do epoki wiktoriańskiej, kiedy to rewolucja przemysłowa, industrializacja, postęp techniczny i liczne wynalazki budziły ufność i nadzieję. Machiny rodem z powieści Juliusza Verne’a i ich operatorzy. Epoka pary jawi się tu jako epoka niewinności, radosnej, twórczej fascynacji możliwościami jakie dają wynalazki techniczne.

Pojazdom towarzyszą szczudlarze i postaci na ziemi w fantazyjnych steampunkowych kostiumach. Wśród kreowanych postaci widzowie rozpoznają: podróżników, wynalazców, odkrywców, radiotelegrafistę i fotografa… Aktorzy wchodzą w cykliczne interakcje z publicznością, a całość uzupełnia muzyka odtwarzana z urządzeń zainstalowanych w pojazdach, a także dźwięki klaksonów, dymy i kolorowe oświetlenie" - zapowiadał program imprezy, opublikowany na stronie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku.

Ponadto w Zabytkowej Kopalni Ignacy:

  • otwarcie wystawy "Wiek pary" i pokazy pracy maszyny parowej w Szybie Kościuszko.
  • w plenerze spektakle i występy sztukmistrzów, warsztaty dla dzieci, strefa gastro i relaksu dla wszystkich
  • wieczorem iluminacja kopalni i widowisko teatralne "Ślepcy" Teatru KTO.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon