Paktofonika wraca do Spodka. Razem z nią inne legendy polskiego hip-hopu

"Hip-hopowa podróż do przeszłości" - takim hasłem promowany jest drugi z serii "Kosmicznych koncertów" w katowickim Spodku. Na scenie pojawią się prawdziwe legendy gatunku: Paktofonika, Molesta Ewenement, O.S.T.R i Wzgórze Ya-Pa 3.

Betrue.pro/Fokus FB
Rahim i Fokus

W katowickim Spodku fani ponownie usłyszą największe hity Paktofoniki - legendarnego składu hip-hopowego ze Śląska, który pod koniec lat 90. XX wieku tworzyli: Piotr "Magik" Łuszcz, Wojciech "Fokus" Alszer i Sebastian "Rahim" Salbert.

Ostatni oficjalny koncert PFK odbył się 21 marca 2003 roku właśnie w wypełnionym po brzegi Spodku. Niespełna dwa i pół roku po śmierci Magika. Drogi Fokusa i Rahima się jednak nie rozeszły. Założyli Pokahontaz, choć nagrywali również płyty solowe. Niedawno zagrali fenomenalny koncert z muzyką na żywo z okazji 500-lecia Mikołowa, z którego pochodzi Rahim.

"Hip-hopowa podróż do przeszłości" to hasło promocyjne wydarzenia, które odbędzie się w sobotę, 10 grudnia, ale także, a nawet przede wszystkim, fragment utworu PFK "Priorytety".

- Katowicki Spodek cofnie się tego dnia do roku 2000 i zabierze słuchaczy w hip-hopową podróż do przeszłości. Będzie to niepowtarzalna okazja przeżycia historycznego koncertu legendarnej Paktofoniki, której utwory miały ogromny wpływ na środowisko w tamtych czasach i które to w dalszym ciągu kształtują nowe pokolenia słuchaczy - zachęcają do udziału organizatorzy z MegaClub Events.

W Spodku zagra nie tylko Paktofonika. Molesta Ewenement przypomni słuchaczom, dlaczego "Skandal" był jednym z najważniejszych albumów hip-hopowych w Polsce. O.S.T.R. po dwudziestu latach wróci do "30 minut z życia", a także do debiutanckiego "Masz to jak w banku". W podróż do lat 90. zabierze wszystkich skład kieleckiej ekipy Wzgórze Ya-Pa 3.

    Będzie to druga impreza w ramach "Kosmicznych koncertów" w Spodku. Podczas pierwszej wystąpili Sokół, Pezet oraz PRO8L3M.

    Subskrybuj ślązag.pl

    google news icon