Patrol drogówki spotkał na ulicy spacerującą sowę. Ptak trafił w ręce weterynarza

Gliwiccy policjanci eskortowali do weterynarza… sowę. Tak uczcili Światowy Dzień Zwierząt. I jak tu nie wierzyć w magię dat?

KMP Gliwice
Sowa

Jak relacjonuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach, we wtorek (4 października) podczas patrolowania ul. Łabędzkiej w Łanach Wielkich patrol drogówki zauważył na jezdni... maszerującego ptaka. Jak się okazało „spacerowiczem” tym była sowa. Na widok mundurowych ptak postanowił udać, że go nie ma - stanął przy krawędzi jezdni i nie reagował w żaden sposób. Policjant, zachowując środki ostrożności, owinął sowę ręcznikiem, a następnie zabrał do radiowozu.

Ptak został przewieziony do komendy miejskiej, dokąd przyjechał powiadomiony już o sytuacji weterynarz z Leśnego Pogotowia Ratunkowego w Mikołowie.

Placówka ta od lat pomaga dzikim zwierzętom, które zostały ranne w wypadkach drogowych albo wskutek innego typu zdarzeń losowych, wymagają rehabilitacji względnie odchowania. Średnio rocznie przyjmuje ponad 1000 zwierząt z terenu województw śląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz pojedynczo z całej Polski. Jak podkreślają gliwiccy policjanci do opisanej tu sytuacji doszło w Światowy Dzień Zwierząt.

Owce w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Gliwice zamiast kosiarek postawiły na… stado owiec. Same zwierzęta nie wymagają strzyżenia

Autor: Tomasz Stankiewicz

01/08/2022

Nadleśnictwo Lubliniec

Może Cię zainteresować:

Kierowco, zachowaj ostrożność. Nadleśnictwo Lubliniec przestrzega przed dziką zwierzyną. „Nawet w środku dnia pasie się przy drogach”

Autor: Martyna Urban

06/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon