Patryk Vega zrobi film o Kamilu Durczoku. Reżyser porównał zmarłego dziennikarza do... postaci rodem z Dostojewskiego

Patryk Vega chce nakręcić film o Kamilu Durczoku. Jak donosi Pudelek, reżyser jest zafascynowany postacią zmarłego dziennikarza. Miał nawet porównać Durczoka do postaci rodem z Dostojewskiego.

Powstanie film o Kamilu Durczoku? Są takie plany. Konkretnie - taki plan ma Patryk Vega. Jak podaje portal Pudelek.pl, "polski Tarantino" miał już skończyć swoją przygodę z kinem, ale postać zmarłego w zeszłym roku dziennikarza uwolniła w nim nowe pokłady energii.

Informator Pudelka twierdzi, że reżyser bardzo zainspirował się postacią śp. Kamila Durczoka. Tym jak nisko w życiu można upaść, będąc jeszcze chwilę wcześniej na szczycie.

- Zdaniem Patryka Kamil Durczok to postać rodem z Dostojewskiego. A to wszystko historia jego kariery, wzlotów i upadku na tle blichtru show biznesu: wielkie pieniądze, ludzie z pierwszych stron gazet, politycy, narkotyki, kobiety, molestowanie, alkohol i płatna miłość - powiedział Pudelkowi znajomy Patryka Vegi.

Kamil Durczok urodził się i mieszkał w Katowicach. Zmarł w zeszłym roku

Czy film o Kamilu Durczoku może okazać się hitem? Biorąc pod uwagę dorobek Patryka Vegi to nie można się spodziewać niczego dobrego. I kto miałby zagrać Durczoka? Skompromitowany Antek Królikowski, ulubieniec Vegi? To wszystko brzmi jak doskonały przepis na katastrofę.

A szkoda, bo o Kamilu Durczoku jako świetnym niegdyś dziennikarzu warto pamiętać. Durczok urodził się i mieszkał w Katowicach. Tutaj też zmarł, w listopadzie 2021 roku. Był laureatem wielu prestiżowych branżowych nagród. Szersza publiczność zna go przede wszystkim z telewizji TVN, gdzie przez prawie 10 lat był prowadzącym główne wydanie "Faktów".

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców