Piast Gliwice - Ruch Chorzów 0:0. Nie na takie derby Śląska czekali kibice, sypały się tylko żółte kartki

Derby Śląska Piast Gliwice - Ruch Chorzów w sobotni wieczór 26 sierpnia zakończyły się bezbramkowym remisem. Na pewno nie takiego meczu spodziewali się kibice obu drużyn.

Derby Śląska - spotkanie Piasta Gliwice i Ruchu Chorzów, po 45 minutach nie przyniosło żadnych bramek.

Obie drużyny raczej spędzały czas na podaniach, z rzadka atakując. Przed meczem bukmacherzy płacili 1.55 do 1 za zwycięstwo gospodarzy i aż 8 do 1 w przypadku wygranej Ruchu. Wprawdzie Piast stworzył więcej groźnych sytuacji pod bramką Niebieskich, to aż tak dużej przewagi nie dało się odczuć. Jedyne co się pierwszej połowie sypało, to żółte kartki. Sędzia unosił kartonik trzy razy.

Niestety, druga połowa tylko utrwaliła wrażenie, że zamiast derbów mamy towarzyski mecz dwóch zaprzyjaźnionych drużyn. Obie wypracowały wprawdzie po kilka sytuacji, które mogły zakończyć się bramkami, niestety zawsze zabrakło wykończenia. Jeszcze tuż przed ostatnim gwizdkiem piast mógł zyskać prowadzenie, tu jednak niepokonany okazał się Buchalik. Piast-Ruch 0-0!