Pięć osób, w tym trójka dzieci, na jednym kajaku. Nieodpowiedzialni ojcowie chcieli sprawić dzieciom przyjemność

Mogło się skończyć tragicznie. Na szczęście policjanci szybko zareagowali, gdy zobaczyli na wodzie wywrócony kajak. Okazało się, że dwóch tatusiów, chcąc sprawić dzieciom przyjemność, zabrało trójkę maluchów na 2-osobowy kajak.

Policja Śląska
Kajak wywrócony, zalew Sosina, Jaworzno

W środę 10 sierpnia 2022 r. wodniacy z Miejskiej Komendy Policji w Jaworznie pełnili służbę na terenie zbiornika wodnego Sosina. Około godziny 15.40 zauważyli wywrócony kajak i pięć osób w wodzie. Po podpłynięciu policjanci zauważyli, że troje z pięciu obecnych tam osób to dzieci. Na szczęście miały założone kapoki, lecz sposób, w jaki poruszały się w wodzie, świadczył, że nie potrafią pływać. Dzieci były wystraszone i bardzo wychłodzone.

Trójka dzieci w wodzie

Rozbitków natychmiast podjęto na pokład policyjnej łodzi i odholowano w rejon strzeżonego kąpieliska, gdzie znajdowała się matka dzieci i policjanci z patrolu rowerowego oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podczas rozmowy z uczestnikami zdarzenia policjanci ustalili, że 37-latek i 36-latek z Sosnowca chcieli zrobić przyjemność dzieciakom i zabrali całą trójkę na dwuosobowy kajak. Mężczyźni jednak nie przewidzieli sytuacji, że kajak może się przewrócić i dojdzie do bardzo niebezpiecznej sytuacji, zwłaszcza że najmłodszy uczestnik rejsu miał tylko 5 lat. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni są trzeźwi. Mundurowi sporządzili dokumentację, która zostanie teraz przeanalizowana przez jaworznickich śledczych pod kątem wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Po zalewie Sosina w Jaworznie jak co roku w okresie letnim pływają łodzią policjanci nie tylko z miejscowej komendy, ale również z Katowic. - Konsekwencje braku rozwagi podczas wypoczynku nad wodą mogą niekiedy okazać się tragiczne w skutkach. Jeszcze raz apelujemy o rozsądek - mówią policjanci.

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: Policjanci uratowali wycieńczone koty. Ponad dwa tygodnie były zamknięte w mieszkaniu

Autor: Tomasz Stankiewicz

14/08/2022

Narkotyki Sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: Dwóch mężczyzn niosło nieprzytomną 16-latkę. W mieszkaniu mieli ponad 1,5 kg narkotyków

Autor: Tomasz Stankiewicz

14/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon