Piekarskie sztangistki z medalami na Mistrzostwach Polski. To łącznie 5 krążków

W Ciechanowie (woj. mazowieckie) odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn do Lat 20 w Podnoszeniu Ciężarów. Piekarskie sztangistki z Transbed GKS Andaluzja podczas zawodów zdobyły łącznie pięć medali.

Medale dla zawodniczek z klubu Transbed GKS Andaluzja

W dniach 24-26 marca odbyły się Mistrzostwa Polski U20 w Podnoszeniu Ciężarów. Już w piątek sztangistki z Transbed GKS Andaluzja wywalczyły miejsca na podium.

- W kategorii 64 kg Emilka Franielczyk podopieczna trenera Jacek Mazur i Artur Borecki zdobyła trzy brązowe medale (za rwanie, podrzut i ten najważniejszy za dwubój) z wynikiem 142 kg (65 kg w rwaniu i 77 kg w podrzucie) - poinformował radny Łukasz Ściebiorowski.

Na podium znalazły się: 1. Maria Połka (KS Promień Opalenica) 186 (81+105); 2. Zuzanna Ślipek (GKS Zamek Gołańcz) 177 (80+97); 3. Emilia Franielczyk (GKS Andaluzja Transbed Piekary Śląskie) 142 (65+77).

Natomiast w kategorii 71 kg również brązowe medale (za podrzut i dwubój) zdobyła Roksana Bukarz z wynikiem 156 kg (71 kg w rwaniu i 85 kg w podrzucie). Podium w tej kategorii przedstawiało się w następujący sposób: 1. Martyna Dołęga (WLKS Siedlce Nowe Iganie) 216 kg (97+119); 2. Marta Klimek (WKKiS Apollo Wejherowo) 170 (76+94); 3. Roksana Bukarz (GKS Transbed Andaluzja Piekary Śląskie) 156 (71+85). Swój start zaliczyły 24 marca w Ciechanowie także: