Pierwszy zatrzymany ws. morderstwa w Parku Śląskim. Urządzenie szpiegowskie na samochodzie

Śledczy zatrzymali 37-latka z Jastrzębia-Zdroju w sprawie morderstwa w Parku Śląskim. Mężczyzna jest podejrzewany o pomoc bezpośredniemu sprawcy zbrodni. Na karoserii samochodu 33-latki znaleziono urządzenie szpiegowskie.

Patryk Osadnik
Prok. Cezary Golik

Każdego dnia na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące zabójstwa 30-letniego Pawła K. - pochodzącego z województwa śląskiego dziennikarza, który w ostatnich latach współpracował z oddziałem telewizji TVN w Gdańsku.

Mężczyzna w nocy z soboty na niedzielę (26-27 marca) przebywał w samochodzie na obrzeżach Parku Śląskiego z 33-letnią Eweliną Ż., z którą spotykał się od kilku miesięcy.

Kamera ze stadionu GKS-u Katowice zarejestrowała, jak do samochodu, w którym znajdowała się para, zakradł się zamaskowany mężczyzna. Napastnik otworzył drzwi od strony pasażera i zaatakował Pawła K. nożem kuchennym. Sekcja zwłok wykazała, że zadał mu około 50 ciosów.

- Część z nich spowodowała obrażenia ważnych narządów wewnętrznych oraz uszkodzenia naczyń krwionośnych. Poważny krwotok doprowadził do śmierci mężczyzny - wyjaśnia prok. Cezary Golik z Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.
Zabójstwo w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Sprawca zadał dziennikarzowi TVN 50 ciosów nożem. Poznaliśmy wyniki sekcji zwłok

Autor: Patryk Osadnik

30/03/2022

Europejski Nakaz Aresztowania sprawcy?

Ewelina Ż. była przesłuchiwana trzykrotnie, jednak nie potrafiła wskazać jednoznacznie, kto stoi za morderstwem. Wiele wskazuje jednak na to, że to jej mąż, z którym właśnie się rozwodzi.

- Jedna z wersji zakłada, że faktycznie ten mężczyzna jest sprawcą. Adres jego pobytu pozostaje nieznany. Opuścił miejsce zameldowania, nie stawia się w pracy. Kiedy ustalimy, gdzie przebywa, zostanie przesłuchany jako świadek - wyjaśnia prok. Cezary Golik.

Niewykluczone, że mąż 33-latki wyjechał z Polski. Jeśli zostanie oficjalnie uznany podejrzanym, to wówczas - na wniosek Sądu Rejonowego w Chorzowie - wystawiony może zostać za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Morderstwo w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Morderstwo w Parku Śląskim. Są nowe ustalenia. Śledczy zabezpieczyli narzędzie zbrodni

Autor: Patryk Osadnik

29/03/2022

Urządzenie szpiegowskie na karoserii samochodu

Podczas czynności, prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie, znaleziono urządzenie szpiegowskie, które przy pomocy systemu GPS informowało o aktualnym położeniu samochodu Eweliny Ż.

Śledczy podejrzewają, że w ten sposób sprawca zbrodni przez trzy dni śledził kobietę, w związku z czym zatrzymano 37-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju.

- Mężczyzna usłyszy zarzut pomocnictwa i posługiwania się urządzeniem śledzącym - informuje prok. Cezary Golik. - Podejrzewany, że mężczyzna zakupił i zarejestrował na własne nazwisko kartę SIM, którą przekazał bezpośredniemu sprawcy przestępstwa. Posłużyła ona do śledzenia samochodu - wyjaśnia.

37-latkowi, który znał małżeństwo, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu zapadnie decyzja o jego ewentualnym tymczasowym aresztowaniu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Prok. Cezary Golik. Prokuratura Rejonowa w Chorzowie

Zabójstwo w Parku Śląskim. Areszt dla sprawcy dopiero w maju

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców