Pijany kierowca chciał przekupić policjantów usługą położenia kostki brukowej. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Rybnika zatrzymali kierowcę bmw, który prowadził samochód bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że prowadził pod wpływem alkoholu. Kierowca próbował przekupić stróżów prawa łapówką w wysokości 10 tysięcy złotych oraz usługą położenia kostki brukowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

47-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego próbował przekupić policjantów z Rybnika, gdy ci podczas kontroli wykryli, że prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zaoferował funkcjonariuszom z grupy SPEED 10 tysięcy złotych oraz darmową usługę położenia kostki brukowej w zamian za niezatrzymanie prawa jazdy oraz brak mandatu karnego.

- Mężczyzna podczas kontroli nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy i, jak się okazało, kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,8 promila alkoholu w organizmie - wyjaśnia Śląska Policja.

Początkowo za przewinienia mężczyźnie groziło do dwóch lat pozbawienia wolności, jednak ze względu na próbę przekupienia policjantów za kratkami może spędzić nawet do 10 lat. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon