Piknik Artystyczny "Święto Śląska", trzy dni z muzyką, folklorem, humorem w parku pałacu w Koszęcinie

To był gorący ostatni weekend czerwca. Nie tylko z powodu upału, ale również z powodu wielkiej dawki kultury i rozrywki, jaki zaserwowali nam w Koszęcinie organizatorzy Pikniku Artystycznego "Święto Śląska", czyli Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Zobaczcie zdjęcia z ostatniego dnia imprezy.

Trzydniowa impreza w ostatni weekend czerwca to już tradycja w Koszęcinie. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" świętuje wtedy kolejną rocznicę powstania - w tym roku 71., i to jest okazja, by bawić się przez cały weekend w plenerze, w pięknym parku przy siedzibie zespołu, pałacu w Koszęcinie.

Zespół już wypracował scenariusz tej imprezy. Zaprasza lokalne stowarzyszenia czy fundacje, by ich podopieczni mogli wystąpić na dużej scenie, ale także gości zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne - w tym roku pierwszego dnia wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Krakus" przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Nie brakuje też muzycznych gwiazd estrady. Wystąpili Pietrucha/Zalewska czy Organek. Tradycją już się stało, że na Pikniku Artystycznym występują też kabarety. W piątek mogliśmy oklaskiwać Kabaret "Zdolni i Skromni", a na finał całej imprezy, w niedzielę 30 czerwca wystąpili Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Ale oczywiście wszyscy fani Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" czekają na jego wielki koncert wieczorem ostatniego dnia Pikniku Artystycznego. Zespół zawsze na swoim święcie prezentuje się w pełnym składzie. Wielbicielom "Śląska" nie przeszkadzał nawet deszcz, który zaczął padać wieczorem.

Zobaczcie zdjęcia z ostatniego dnia imprezy!

Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Cierniak slazaq

Może Cię zainteresować:

Zbigniew Cierniak w ŚLĄZAQ: Zespół „Śląsk” to ambasador polskiej kultury, ambasador Śląska

Autor: Maciej Poloczek

27/06/2024

Pałac w Koszęcinie

Może Cię zainteresować:

Zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie, siedziba Zespołu „Śląsk”, to architektoniczna perła

Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek

29/06/2024

Zespol slask podroze 01

Może Cię zainteresować:

Podróże małe i duże, czyli Zespół „Śląsk” i trasy koncertowe. Ponad 10 tys. koncertów na koncie

Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek

28/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon