Piknik w Górnośląskim Parku Etnograficznym. Ukraińskie rodziny mogły zintegrować się z mieszkańcami

W Górnośląskim Parku Etnograficznym zorganizowano piknik integracyjny przeznaczony dla dzieci i rodzin z Ukrainy. Podczas wydarzenia uchodźcy mieli możliwość nawiązania kontaktu z mieszkańcami, przy okazji korzystając z atrakcji - dmuchańców, gier i zabaw.

Piknik integracyjny dla uchodźców w chorzowskim skansenie

W niedzielę, 25 czerwca w ramach projektu „RAZEM Z NAMI – wsparcie obywateli z Ukrainy z wykorzystaniem potencjału podmiotów reintegracji społecznej” w chorzowskim skansenie odbył się piknik integracyjny. Dzięki inicjatywie obcokrajowcy mogli nawiązać relacje z mieszkańcami,

- Impreza wpisuje się w działalność instytutu i była organizowana po to, by móc zintegrować dwa narody - polski i ukraiński. Naszym zdaniem integracja pozwala na rozwój i pójście jeden krok do przodu - zaznacza Katarzyna Dyktyńska z Instytutu Społecznego Rozwoju.

W ramach wydarzenia dla uczestników przygotowano szereg atrakcji. Najmłodsi mogli spędzić czas bawiąc się podczas gier, skacząc na dmuchańcach, czy biorąc udział w zabawach prowadzonych przez animatorów. Oprócz tego dla uczestników wydarzenia w chorzowskim skansenie przygotowano grill, słodkie i słone przekąski oraz specjalne stoisko, przy którym udzielana była pomoc w sprawach urzędowych.

- Impreza o charakterze pikniku rodzinnego skierowana była do uczestników projektu "Razem z Nami". Zaprosiliśmy uczestników projektu, czyli osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie w Polsce po wybuchu wojny na terenie Ukrainy do wspólnej zabawy - wyjaśnia Katarzyna Skowron, kierowniczka działu ekonomii społecznej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Dla obywateli Ukrainy nie będących uczestnikami projektu w dniu imprezy obowiązywała preferencyjna cena za wejście do Skansenu – 5 zł, po okazaniu paszportu/dowodu osobistego. Osoby niebędące uczestnikami projektu mogły skorzystać z oferty Skansenu (wejście i inne świadczenia) odpłatnie na ogólnie przyjętych warunkach.

Święto ognia wody i ziół czyli Noc Świętojańska w chorzowskim skansenie

Może Cię zainteresować:

Święto ognia, wody i ziół, czyli Noc Świętojańska w chorzowskim skansenie

Autor: Redakcja

19/06/2023

Ad Altare Wystawa dawnych szat liturgicznych w chorzowskim skansenie

Może Cię zainteresować:

Ad Altare. Wystawa dawnych szat liturgicznych w chorzowskim skansenie

Autor: Redakcja

12/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Piekary śląskie wywieś flagę

Piekary zapraszają: wywieś flagę w oknie i zgarnij nagrody

Dni radzionkowa 2023

Dnia Radzionkowa już w tym tygodniu! Zobacz plan imprezy

Nowy Klub Seniora w Sosnowcu

Kolejny Klub Seniora w Sosnowcu otwarty

Ewa Farna jpg

Kulturalny i rozrywkowy ŚLĄZAG na weekend 30.09-2.10

Wakacje start w Czeladzi

Wielki start wakacji na Rynku

Chorzów Park Śląski

"Bezpieczny Śląsk - Bezpieczne wakacje" w Parku Śląskim

Park Śląski wspólny bilet

Wrócił wspólny bilet do Parku Śląskiego