Piłkarski talent z woj. śląskiego doceniony przez Jose Mourinho. Legendarny trener włączył 18-latka do składu Romy

Jordan Majchrzak, 18-letni wychowanek Warty Zawiercie dostał doceniony przez samego Jose Mourinho. Portugalski trener włączył utalentowanego zawodnika do pierwszej drużyny AS Roma.

Jordan majchrzak

Rośnie nam kolejny wielki piłkarski talent. Jordan Majchrzak, 18-letni wychowanek Warty Zawiercie został od nowego roku włączony do pierwszej drużyny AS Roma. Utalentowanego młodziana docenił sam Jose Mourinho, który zadeklarował, że chce sprawdzić umiejętności piłkarza na najwyższym poziomie.

Majchrzak ma już na koncie występy w młodzieżowej drużynie ekipy z Rzymu. 18-latek jest obecnie do Romy wypożyczony z Legii Warszawa. Piłkarską przygodę zaczynał w Warcie Zawiercie. To tam pobierał pierwsze lekcje futbolu i to tam po raz pierwszy można było dostrzec, że ma duży talent. W 2014 roku, gdy miał niespełna 10 lat, przeniósł się do Dąbrowy Górniczej, gdzie najpierw występował w klubie Silent, a potem w MUKP.

Następnie przyszedł czas na akademię Rozwoju Katowice, z której wypłynął m.in. Arkadiusz Milik. Dziś młodych graczy katowickiego klubu obserwują znacznie silniejsze kluby i tak doszło do tego, że Majchrzak dwa lata temu trafił do Legii Warszawa.

Ten sezon spędza w Rzymie, a jego celem jest zaistnieć w europejskiej piłce i ma na to coraz większe szanse, bo Jose Mourinho już zdążył się na nim poznać. A trzeba przyznać, że Portugalczyk słynie z tego, że lubi stawiać na młodych i zdolnych piłkarzem. Najlepszym tego przykładem jest Nicola Zalewski, inny Polak, który dostał szansę od Mourinho i dzięki temu otrzymał powołanie do reprezentacji i szansę na grę w mistrzostwach świata.

Jeśli chodzi o Majchrzaka, to jego przyszłość w Romie zdecyduje się wraz z końcem sezonu. Jeśli wychowanek Warty Zawiercie pokaże się z dobrej strony, to władze klubu będą mogły wykupić 18-latka z Legii Warszawa za około 600-700 tys. euro.

O tym, że w dużym europejskim klubie zaczyna błyszczeć młody talent z województwa śląskiego pisaliśmy już w sierpniu tego roku. Apel o to, żeby zapamiętać nazwisko Majchrzaka powinien wybrzmieć teraz jeszcze mocniej.

Jordan Majchrzak

Może Cię zainteresować:

Wyjechał z Zawiercia, trafił do Rzymu. Jordan Majchrzak to kolejny piłkarski talent z woj. śląskiego

Autor: Robert Czykiel

25/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon