Piosenka obrażająca kibiców Juventusu na Stadionie Śląskim. Kolejna wpadka Igrzysk Europejskich

Rywalizacja w ramach Igrzysk Europejskich na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się przy niemalże pustych trybunach. Jakby tego było mało, organizatorzy nie uniknęli wpadek. Włochom, którzy świętowali mistrzowski tytuł, włączono piosenkę... obrażającą kibiców Juventusu Turyn.

FB: Stadion Śląski
Igrzyska europejskie wlosi

Igrzyska Europejskie w Polsce dają sporo materiałów do żartów autorom memów. Zaczęło się od ceremonii otwarcia, gdzie wygwizdano polityków Prawa i Sprawiedliwości - szefa Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacka Sasina oraz prezydenta Andrzeja Dudę. Później pojawiły się zdjęcia banerów, gdzie "piwo" przetłumaczono na język angielski jako "bear" zamiast "beer". Wyszło na to, że za 12 złotych można kupić... niedźwiedzia.

Niestety rywalizacja podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletycy na Stadionie Śląskim w Chorzowie (w ramach Igrzysk Europejskich) odbyła się przy niemalże pustych trybunach. Jakby tego było mało, organizatorzy tutaj także nie uniknęli wpadki językowej. Na najwyższym stopniu podium stanęli Włosi, dla których z głośników włączono "Sarà perché ti amo". Sęk w tym, że nie w oryginalnej wersji. Okazało się, że tekst piosenki obraża kibiców Juventusu Turyn: "Przytul mnie mocno i bądź bliżej mnie, a kto nie skacze, jest garbusem z Juventusu".

- I kto wie, co musiał wtedy pomyśleć Filippo Tortu, który jest prawdziwym fanem Juventusu... - napisał Lorenzo Franculli w La Gazzetta dello Sport.

Filippo Tortu to 25-letni lekkoatleta, który podczas zawodów na Stadionie Śląskim zdobył dwa medale. Brąz w biegu na 200 metrów oraz srebro w sztafecie 4x100 metrów - na tym dystansie zdobył z kolegami złoto Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2020).

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk1 jpg

Może Cię zainteresować:

70 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”: 9 tysięcy koncertów, 5 kontynentów, 27 milionów widzów. „Nasza historia jest fantastyczna, ale zespół jest ciągle młody”

Autor: Katarzyna Pachelska

26/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon