Piotr Kuczera o cenach węgla: Ceny dla odbiorców indywidualnych muszą zostać ustabilizowane

Mam bardzo poważne obawy, że gigantyczny wysiłek mieszkańców może zostać łatwo zniweczony z powodu cen paliw grzewczych. Ceny dla odbiorców indywidualnych muszą zostać ustabilizowane, ponieważ już są szokujące - powiedział prezydent Rybnika Piotr Kuczera na antenie Radia Piekary.

FB: Piotr Kuczera
Piotr Kuczera

Rybnik jest jednym z miast, gdzie jakość powietrza - według Polskiego Alarmu Smogowego - jest najgorsza w całym województwie śląskim, a nawet Polsce.

- Zrobiliśmy dużo, aby poprawić jakość powietrza - zapewnił prezydent Rybnika Piotr Kuczera w poniedziałek, 6 czerwca, w "Gościu Dnia" Radia Piekary. - Patrząc na zasób mieszkaniowy, który został stermomodernizowany, na liczbę składanych deklaracji do programu "Czyste powietrze", która jest największa w województwie śląskim, na aktywność mieszkańców przy wymianie źródeł ciepła, a także na modernizację i rozbudowę sieci gazowej, to całkiem nam to wychodzi.

Niestety rosnące ceny węgla i innych paliw wzbudzają obawy, że podczas najbliższego sezonu grzewczego mieszkańcy, nie tylko Rybnika, znów zaczną palić byle czym.

- Mam bardzo poważne obawy, że gigantyczny wysiłek mieszkańców może zostać łatwo zniweczony z powodu cen paliw grzewczych - podkreślił Piotr Kuczera. - Ceny dla odbiorców indywidualnych muszą zostać ustabilizowane, ponieważ już są szokujące.

Ułatwienia dotyczące zbierania chrustu w lesie prezydent Rybnika odebrał jako smutny żart. - To rzecz szokująca, że po wymianie źródła ciepła nie stać nas na paliwo - dodał.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chimneys gcd793e96a 1920

Dodatek na węgiel czyni cuda: piece się ludziom rozmnożyły

Kaloryfer

Co nas czeka jesienią: zimne kaloryfery czy gorące rachunki?

Węgiel

Cztery grzechy główne rządowej ustawy o dopłatach do węgla

Byt kopalnia bobrek wagony

Rosną notowania śląskich prezydentów. Przez brak... węgla

Komin

"Rząd znów będzie musiał ratować się dodatkiem osłonowym"

Chrust

Sposób na drogi węgiel: minister odsyła ludzi do... lasu

Smog

Dlaczego brak węgla może oznaczać większy smog tej zimy?