Piotr Kuczera o cenach węgla: Ceny dla odbiorców indywidualnych muszą zostać ustabilizowane

Mam bardzo poważne obawy, że gigantyczny wysiłek mieszkańców może zostać łatwo zniweczony z powodu cen paliw grzewczych. Ceny dla odbiorców indywidualnych muszą zostać ustabilizowane, ponieważ już są szokujące - powiedział prezydent Rybnika Piotr Kuczera na antenie Radia Piekary.

FB: Piotr Kuczera
Piotr Kuczera

Rybnik jest jednym z miast, gdzie jakość powietrza - według Polskiego Alarmu Smogowego - jest najgorsza w całym województwie śląskim, a nawet Polsce.

- Zrobiliśmy dużo, aby poprawić jakość powietrza - zapewnił prezydent Rybnika Piotr Kuczera w poniedziałek, 6 czerwca, w "Gościu Dnia" Radia Piekary. - Patrząc na zasób mieszkaniowy, który został stermomodernizowany, na liczbę składanych deklaracji do programu "Czyste powietrze", która jest największa w województwie śląskim, na aktywność mieszkańców przy wymianie źródeł ciepła, a także na modernizację i rozbudowę sieci gazowej, to całkiem nam to wychodzi.

Niestety rosnące ceny węgla i innych paliw wzbudzają obawy, że podczas najbliższego sezonu grzewczego mieszkańcy, nie tylko Rybnika, znów zaczną palić byle czym.

- Mam bardzo poważne obawy, że gigantyczny wysiłek mieszkańców może zostać łatwo zniweczony z powodu cen paliw grzewczych - podkreślił Piotr Kuczera. - Ceny dla odbiorców indywidualnych muszą zostać ustabilizowane, ponieważ już są szokujące.

Ułatwienia dotyczące zbierania chrustu w lesie prezydent Rybnika odebrał jako smutny żart. - To rzecz szokująca, że po wymianie źródła ciepła nie stać nas na paliwo - dodał.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Węgiel

Nasz drogi węgiel. Płacimy krocie, marzniemy, czekamy wiosny

PGG E-sklep

Kosmiczne rekordy w PGG. 10 milionów klientów jednego dnia!

Węgiel w porcie

Ziętek: „Prezes bredzi”. Dziś nie ma nierentownych kopalń?

Kino Patria

Słynne śląskie kino może być pierwszą ofiarą deficytu węgla

Węgiel

Trzy tony węgla po promocyjnej cenie. Za tyle dopłaci rząd

Węgiel kamienny

Ceny węgla? Związkowcy ostrzegają, ministrowie uspokajają

Chrust

Sposób na drogi węgiel: minister odsyła ludzi do... lasu